Da Vinci Uykusuyla Hayatınızı Değiştirin! | Özçekim
İlginç Bilgiler

Da Vinci Uykusuyla Hayatınızı Değiştirin!

Çok erken yatsanız, çok geç uyansanız da bir türlü uykunuzu alamıyor hatta yorgun mu uyanıyorsunuz? Bunun sebebi, uyku zamanı ve süresini bir türlü tutturamamanız olabilir mi? Beynin uyku düzeni hakkında neler biliyorsunuz? Peki, en sağlıklı uyku sistemi nasıldır? İşte Da Vinci’nin bilimsel olarak da kanıtlanmış, hayatınızı değiştirecek uyku tarzı.

Leonardo da Vinci her 4 saatte 15 dakika uyurmuş. Uyurken eline demir veya metal bir nesne alır ve tam uykuya daldığında nesnenin elinden düşmesiyle uyanırmış.

uyku

Da Vinci Uykusu adının yanı sıra, Çok Fazla Uyku adıyla da anılan bu uyku düzeninde az az ve sürekli bir uyku tutumunu izleniyor.

uyumak

Bu düzenle vücudu “derin uyku”ya alıştırmamış, yormamış ve zaman harcamamış oluyoruz.

derin uyku

Alışması zor gibi görünen bu sistem, uygulanmaya başladıktan sonra kişiye yılda 3 ay kazandırmakla birlikte zihni ve vücudu da daha dinç kılıyor.

zor kalkmak

Üstelik onun adıyla anılsa da bu uyku düzenini uygulayan yalnızca Leonardo da Vinci değil. Napoleon, Thomas Edison, Nikola Tesla ve Winston Churchill de bu uyku düzeninı yakalayan ve tarihe imzasını kazıyan isimlerdir.

Napoleon, Thomas Edison, Nikola Tesla

*Habersiz Çekim

Belki de başarının sırrı uyku düzeninde saklıdır, ne dersiniz?

 başarının sırrı ve uyku

Buna da Göz At

Close
Close