Bahar Alerjisini Tek Yumrukta Deviriyoruz! | Özçekim
İlginç Bilgiler

Bahar Alerjisini Tek Yumrukta Deviriyoruz!

Şu güzelim aylarda tüm enerjimizi rehin alan bahar alerjisi yine burnumuzun ucunda. Burun kaşınması, hapşırma, nezle ve gözlerde sulanma gibi öldürmeden süründüren çilemize bu bahar karşı koyuyoruz! İşte polenlerin bizi teslim almaması için yapabileceklerimiz!

Poleni uzaklaştırmak en mantıklısı!

Polen alerjisine karşı geliştirilen serumlu burun spreylerini yanınızdan ayırmamanızı tavsiye ederiz. Bu serumlar sayesinde bizi rahatsız eden burun kanallarına giren polen çıkacak ve rahat bir solunum sağlayarak bahar rahatsızlığını engelleyeceğiz.

Elma sirkesi mucizesine inan!

Elma sirkesi bahar alerjisinde en büyük yardımcınız. Bir litre suya 2-3 damla damlatılan elma sirkesini içmek ya da buharında solunumunuzu açmak tahmininizden çok daha büyük etki ederek bahar sürecinde alerji şiddetini azaltacak.

Aylar öncesinden gardınızı alın, bal ve balmumu!

Bahar alerjisinden önce tüketmeye başlayacağınız bal ve çiğneyeceğiniz balmumu, alerjiye karşı direncinizi arttıracak. Çiğnenen balmumu ve yiyeceklerinize ekleyeceğiniz bal vücudunuzu polene karşı duyarsızlaştıracak. Rahat bir bahar geçirmenin sırrı balda!

Baharın poleni varsa bizim de hava temizleyicimiz var!

Özellikle bahar alerjisi olanlar için büyük önem taşıyan hava temizleyiciler bu zamanlarda en büyük yardımcımız. Bahar alerjisi solunum odaklıdır. Önemli olanın solunumu temiz tutmak olan bu alerjide kapalı alanların hava temizleyici makineleri kullanarak solunumunuza büyük bir yardımda bulunabilirsiniz.

Biraz tuz biraz su… İşte aslında bu kadar kolay!

Sadece bahar alerjisinde değil, baş ağrısından nezleye hatta gribe kadar kullanılan buruna tuzlu su çekmek, solunum yollarınızın polenden arınması için yapabileceğiniz en etkili ve basit yol. Tuzlu suyu kullanmanın en önemli noktası ise bu buruna çekme işleminin seramik burun yıkama ile yapılmasıdır.

Şimdi size tarifin en esaslısı geliyor… Bitki kürü!

Birer tutam ısırgan, hibiskus, karanfil, karabiber, zerdeçal, tarçın, nane, papatya ve kekiği birkaç dakika sıcak suda demleyerek sabah akşam içebileceğiniz çay sayesinde bahar alerjisine olan direnciniz artacak. Ben bunlarla uğraşamam bana daha bir basit bir şey öner derseniz… Çuha çiçeği! Çiçeklerinin kullanılması gereken Çuha çiçeğini demleyerek tükettiğinizde bahar alerjisine bir yumruk sallayabilirsiniz!

Buna da Göz At

Close
Close