Türk Halkından Mehmetçiğe Göz Yaşartan Destekler | Özçekim
Haber

Vefalıdır Türkiye: Türk Halkından Mehmetçiğe Göz Yaşartan Destekler

Afrin’deki Zeytindalı Harekâtının 6. Günü… Mehmetçik, Afrin’de adımlarını vatan için atarken, tüm Türkiye’nin eli ise onlar adına duada… Gözü yollarda güzel haberleri bekleyen Türk halkı; Mehmetçiğin vefasına eşdeğer olmasa da Mehmetçik için yaptıkları manevi destekle göz yaşartmaya devam ediyor.

Sınırda Anne Sarması…

Sınırda Anne Sarması

Hatay-Hassa ilçesi Akbez Mahallesi kadınları askerlerimiz için yaprak sarması yaparak sınırdaki Mehmetçiklerimize yolladı. Sarmalar, sıfır noktasındaki askerlere teslim edildi. Vatan nöbetindeki askerlerimiz anne sarmasıyla gülümsedi.

Ağızları Yanmasın Diye…

Hassalı anneler, sarmaları hazırlarken “İçlerine acı koymadık. Ağızları yanmasın diye.” diyerek anne yüreğini bir kez daha gözler önüne serdiler. Sarmanın yanı sıra askerlerimize turşu ve ayran da yollayarak anne sofralarını adeta sınıra kurdular.

El Emeği İçlikler, Anne Eliyle…

El Emeği İçlikler, Anne Eliyle

Tokat-Turhal’da anneler de elini evlatlarından esirgemedi. Anneler, askerlerimiz için elleriyle içlik örerek yolladılar.

Minik Kalplerden Destek Uçakları…

Minik Kalplerden Destek Uçakları

Mehmetçiğe vefa, yalnızca annelerden gelmedi. 7’den 70’e herkes, Afrin için “çorbada tuz” olmaya gönül koydu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Mehmet Ali Kağıtçı Kağıt Müzesi Ahşap Atölyesi, yarıyıl tatilini değerlendirmek için öğrencilerle bir araya gelmişti. Öğrenciler, Mehmetçiğe moral olmak gayesiyle harekete geçerek minik maket uçaklar oluşturmaya başladı. Binbir özen ve emekle hazırlanan maket uçakların kanatlarına Türkiye yazdılar. Minik kalpler, Afrin’deki pilotlarımız için de dua ettiklerini söyledi.

Geçtiğimiz Günlerde Bir Anne Şırnak’tan Afrin’e Giden Konvoyu Durdurup Oğluna Sarılmasıyla Tüm Türkiye’yi Duygulandırmıştı.

Afrin’e Giden Konvoyu Durdurup Oğluna Sarılması

 

 

Buna da Göz At

Close
Close