Türkiye’nin Yüreği Tertemiz İnsanlarından 7 İnsanlık Dersi
Haber

Türkiye’nin Yüreği Tertemiz İnsanlarından 7 İnsanlık Dersi

Duyduğumuzda içimizi sızlatan, yürek tellerimize dokunan anlar vardır. Onlardan bazılarını sizler için bir araya getiriyoruz. İşte Anadolu insanının kocaman bir yüreğe sahip olduğunu bizlere gösteren 7 insanlık dersi.  Onların kalpleri öyle temiz ki hiçbir kir onları kirletmeye yetmez!

Ambulans şoförü hastayı sırtında 500 metre taşıdı

Ambulans şoförü Çetin Kahramanlar Manisa’da Ambulans şoförü Çetin Kahramanlar, Şehzadeler ilçesi Selimşahlar Mahallesi’nde yaşayan 72 yaşındaki Muzaffer Tumlu’nun yaşadığı sokağın trafiğe kapatılması nedeniyle sokağa giremedi. Bunun üzerine yaşlı adamı sırtına alarak yaklaşık 500 metre sırtında taşıdı.

Yolda bulduğu su faturasını ödedi

Ramazan Özlen Denizlili Ramazan Özlen, yolda yürürken su faturası ile beraberinde 50 lira buldu. Su faturasının son ödeme tarihinin geldiğini görünce faturayı ödedi. Ardından para üstünü vermek için faturanın sahibine sosyal medyadan ulaşmaya çalıştı. Ancak paylaşımı bir anda büyük ilgi gördü.

Bankaya çamurlu ayakkabılarını çıkarıp girdi

yaşlı bir kadın Ankara’nın Beypazarı ilçesinde bir bankanın şubesine gelen yaşlı bir kadın, ayakkabılarının çamurlu olması nedeniyle içeri girmedi. Bir süre kapıda bekleyen yaşlı kadın, daha sonra çamurlu ayakkabılarını dışarıda bıraktıktan sonra içeri girdi. Yaşlı kadının bu hareketi bankada sıra bekleyen vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Yaşlı kadın işlemlerini bitirdikten sonra dışarıda bıraktığı ayakkabılarını giyerek uzaklaştı.

Çamurlu ayakkabı ile hastaneye girmedi

Şerife Cesur - çamurlu ayakkabı ile hastaneye girmedi Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde yaşayan 84 yaşındaki Şerife Cesur, ilçedeki hastaneye gittiğinde hastane kirlenmesin diye çamurlu ayakkabılarını dışarda bıraktı. Bu tertemiz yürekli hareket öyle ilgi çekti ki Sağlık Bakanlığı tarafından, Sulakyurt İlçe Devlet Hastanesi’ne Şerife Cesur ismi verildi.

Madenciler koltuklar kirlenmesin diye ayakta yolculuk etti

Madenciler Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde iş elbiseleriyle otobüse binen madenciler tüm otobüs boş olmasına rağmen ”koltuklar kirlenmesin” düşüncesiyle otobüste ayakta seyahat etti. Bu an otobüsün kameraları tarafından kayda geçti ve bir anda gündeme oturdu. Hepimizin yürek telleri bir kez daha derinden sızladı.

Hamile Keçiyi Sırtında Taşıdı

Hamile Keçiyi Sırtında Taşıdı

Hikâye, ikizdere İlçesinin Yağcılar Köyünde ortaokul 1’inci sınıf öğrencisi kızı Hamdu Sena Bilgin, evden uzaklaşırken, keçilerinden birinin doğum yapmaya başladığını fark etti.  Hamdu Sena, okul çantasını aldıktan sonra doğum yapan keçinin yanına geldi. Keçiyi sırtına alan, yavrusunu da ‘Tomi’ isimli çoban köpeğinin sırtına bağladığı okul çantasına koyan Hamdu Sena, karla kaplı dik yoldan evine doğru yürüdü. Bu sırada, 15 yaşındaki Ali Rahman da kız kardeşinin fotoğrafını çekti. Fotoğraf, sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tarafından büyük ilgi gördü.

Valinin Halısı Kirlenmesin

Hüsne KeserKırıkkale’de, Hüsne Keser, kışın evinde yakacak olarak kullanmak için kömür yardımı talebini iletmek üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan sorumlu Vali Yarıdmcısı Ayhan Özkan’ın makamına gitti. Odaya giren Hüsne Keser, ortada bulunan halının kirlenmemesi için ayakkabılarını çıkarmak istedi. Keser, Vali Yardımcısı Özkan’ın ısrarlarına rağmen ayakkabılarını odanın girişinde çıkarıp, çoraplarıyla halıya basarak koltuğa oturdu. Vali Yardımcısı Özkan, kömür yardımı talebinde bulunan Hüsne Keser’e, yardımcı olacakları sözünü verdi. Keser, ardından ayakkabılarını tekrar giyip odadan çıkarak evine gitti.

Haberiz Çekim

Soma’nın Temiz Yürekli Madencisi

Çizmelerimi çıkarayım sedye kirlenmesinTüm bunlar akılara Soma’daki olayı getiriyor. Maden faciasından yaralı kurtulan bir işçinin ambulansa bindirilirken hemşireye “çizmelerimi çıkarayım mı” diye sorması izleyenleri gözyaşlarına boğmuştu. Somalı madencinin sosyal medyayı sallayan sözleri ise  ‘Çizmelerimi çıkarayım sedye kirlenmesin’ olmuştu.

Buna da Göz At

Close
Close