Su Yok Köprü Var: Karadeniz’de Yaşanan Fıkra Gibi Olaylar
Haber

Su Yok Köprü Var: Karadeniz’de Yaşanan Fıkra Gibi Olaylar

 

Dik yamaçlarından mı hırçın denizinden mi bilinmez Karadeniz’in insanı her zaman farklı olmuştur.
Onlar Türkiye’nin en özgür ruhlu aynı zamanda en özgür fikirli insanları. Yaşadıkları fıkra gibi olaylarla hepimize “ilahi Karadenizliler” dedirten yurdumuzun bu güzel insanlarının haberlere konu olduğu anları sizler için derledik.

Trabzon İnsanı Özgür Düşünür, Ufak Detaylara Takılmaz

Trabzon Arsin Köprü

Trabzon Arsin’de, belediye tarafından sahil alanında çevre düzenlemesi yapıldı.
Proje kapsamında kafeteryalar, yürüyüş yolları, spor alanları ile parkların yer aldığı 300 dönümlük dolgu alanı içerisine ilginç bir köprü inşa edildi. Gel gelelim 5 metre genişliğinde ve 160 metre uzunluğunda inşa edilen ve ‘seyir köprüsü’ olarak adlandırılan köprünün altından su akmıyor.

Karadeniz İnsanı Milliyetçidir

Karadeniz İnsanı Milliyetçidir

Trabzon‘un Araklı ilçesinde bir grup genç, internet cafede oyun oynarken yaşlı bir vatandaş tarafından saldırıya uğradı.2000’li yılların en çok oynanan oyunu olan efsanevi yapım Counter-Strike’ı oynayan gençler takım seçimi yaparken “biz teröristiz“ diye bağırınca işler sarpa sardı. Bu cümleyi duyan yaşlı bir vatandaş durumu gerçek olarak algılayınca gençlere sandalye ile saldırmaya kalktı.Durum üzerine ortalık oldukça karışırken saldırıya uğrayan gençler tedavi altına alındı.

Karadeniz İnsanı Kendini Savunmayı İyi Bilir

Karadeniz İnsanı Kendini Savunmayı İyi Bilir

Trabzon’da silahlı 4 banka soyguncusu, silahlı 18 müşteri tarafından etkisiz hale getirildi…

Bir Zaytung haberi olsa da Karadeniz insanının silah düşkünlüğü göz önüne alınınca kimsenin yadırgamadığı bir haber daha. Henüz gerçekleşmediyse de her an gerçekleşmesi mümkün.

Karadeniz İnsanı Sporu Sever

Karadeniz İnsanı Sporu Sever

O dönem arka arkaya kötü sonuçlar alan ve Avni Aker Stadı’nda Akhisar Belediyespor’a 1-0 mağlup olarak kupaya veda eden Trabzonspor’a kızan bir vatandaş maçı izlediği televizyonu denize attı.Takıma çok sinirlenen Trabzonsporlu bir taraftar: “Trabzonspor yüzünden kırdım bu televizyonu, yöneticilere tepki olması için denize atıyorum” diyerek maçları izlediği televizyonunu denize attı.

Karadeniz İnsanı Paylaşımcıdır

Karadeniz İnsanı Paylaşımcıdır

Rize’nin Pazar İlçesi’ne bağlı Suçatı Köyü’nde ölen babalarından miras kalan kesme taş ev, iki kardeş arasında ‘ortadan ikiye bölünerek’ paylaşıldı. Kardeşlerden biri kendine düşen bölümü yıkıp yerine yeni ev yapmaya başladı.

Miras Kalan Ev

Benzer bir olay yine Rize’nin İkizdere İlçesi Çiçekli Köyü’nde de gerçekleşti. Babadan kalma ev konusunda anlaşmazlığa düşen iki kardeş ahşap evi motorlu testere ile ortadan ikiye bölerek paylaştı. Kardeşlerden biri kendine düşen bölümü yıkıp yerine yeni ev yapınca ortaya da çok ama çok ilginç bir yapı çıktı.

Karadeniz İnsanı Şakacıdır

Karadeniz İnsanı Şakacıdır

Rize Güney Çevre Yolu üzerinde trafiğe açılan bölüm üzerinde yer alan yaya geçitleri fıkralara konu olacak türden çünkü yolda yaya geçidi var ama yol yok.  Yaya geçidi olan kısım parmaklıklarla bölünmüş durumda, açık olan kısımda ise yaya geçidi yok.Geliş ve gidiş yolları arasındaki yaya geçidi çizgileri parmaklıklar ile kesilirken, yayaların geçmeleri için açık bırakılan parmaklık aralıkları önünde ise yaya geçidi çizgileri bulunmuyor.

Karadeniz İnsanı İnançlarına Bağlıdır

Karadeniz İnsanı İnançlarına Bağlıdır

Trabzon Atatürk Alanı’nda geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kudüs Mitingi sırasında alana kurulan Mescit-i Aksa maketine yaslanarak oturan ve köpekleri ile birlikte vatandaşların tüm uyarılarına rağmen istifini bozmayan bayan turiste çevredekiler tepki gösterdi. Olayın büyümesini ise Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve polis ekipleri önledi. Portekizli kadın turist, polis ve zabıta ekiplerine rağmen bulunduğu yerden önce kalkmak istemedi. Ancak tepkilerin artması üzerine hemen yanındaki merdivenlere oturarak kalabalığa tepki gösterdi.

Karadeniz İnsanı Dünyanın En Yiğit İnsanıdır

eren bülbür

Trabzon’un Maçka İlçesi kırsalında Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı yakınlarında güvenlik güçleri ile bir grup PKK’lı terörist arasındaki çatışma çıkmış, çatışmada Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül ise PKK’lıların girdikleri evi güvenlik güçlerine gösterirken teröristler tarafından şehit edilmişti. Bu olay tüm Türkiye’nin içini derinden yaktı. 15 yaşındaki Eren, Karadeniz insanının ne kadar yiğit olduğunu bir kez daha gösterdi. İyi ki varsınız yiğit Karadenizliler…

Buna da Göz At

Close
Close