Soy Ağacı Sorgulama Kota Uygulamasıyla Geri Geldi | Özçekim
Haber

Açıldı: Soy Ağacı Sorgulama, Kota Uygulamasıyla Geri Geldi

Geçtiğimiz günlerde e-devlet; sistemi kilitleten, herkesi e-devlete koşturan bir uygulamayla hizmetlerine bir yenisini daha eklemişti. Vatandaşların soy ağaçlarına ulaşabilecekleri bu uygulama e-Devlet’i kilitlemiş, bir süre e-Devlet’e hiçbir işlem için ulaşılamamıştı. Detayları sizinle paylaşmıştık:

Soy Ağacını Öğrenmek İster Miydin, İşte E-Devlet’i Çökerten Hizmet

Aradan geçen zamanda yoğunluk sebebiyle e-Devlet, uygulamayı askıya almıştı. Soy ağacı sorgulama hevesi kursağında kalan halk ise uygulamanın ne zaman yeniden devreye gireceğini merakla bekliyordu.

Soy ağacı sorgulama

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, “Toplamda 310 bin sorgulama çıktısı verildi. Böyle bir kapasitenin yürütülmesi imkânsız. Soy sorgulama için günlük belirli bir kota açacağız. ‘Bugün bu kadar’ diyerek ertesi güne aktaracağız” diyerek kota uygulamasını ilan etmişti.

Soy ağacı sorgulama

Bu açıklamanın ardından birkaç gün girmeden uygulama yeniden hizmete girdi. Artık bir kota sınırıyla vatandaşlar soy ağaçlarını öğrenebilecek.

e-Devlet

Sisteme giriş yaptıktan sonra “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama” Başlığını açıp talep oluşturmaları gerekiyor. Sonrasında telefonunuza ve mail adresinize “Alt-üst soy bilginiz hazırlanmıştır.” bilgisi geliyor ve sisteme yeniden girerek bilgilerinize ulaşmak mümkün oluyor.

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama

Soy ağacını sorgulamak için buraya tıklayarak e-Devlet’e giriş yapabilirsiniz.

Soy ağacını sorgulamak

Buna da Göz At

Close
Close