Robot Vs Bakan: Robot, Bakandan Özür Diledi | Özçekim
Haber

Robot Vs Bakan, Vay Başımıza Gelenler: Robot, Bakandan Özür Diledi

Geçtiğimiz günlerde Ankara’daki Bilim Teknolojileri Merkez Yerleşkesi’nde Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından düzenlenen Güvenli İnternet Günü’nde herkesi hayrete düşüren bir olay yaşanmış, Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın yaptığı konuşma, Robot Sanbor tarafından sürekli bölünmüştü.

Robot Sansar, Güvenli İnternet Günü’nün Sunucusu Niteliğinde Anonslar Yapıyordu ve Her Şey Yolundaydı. Ancak İşler Planlandığı Gibi Gitmedi.

Denizcilik, Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan konuşmak için sahneye Çıktığında Robot Sanbor, “Yavaş konuş, ne diyorsun anlamıyorum!” diyerek Bakan’ın sözünü kesti.

İlk Aşamada Her Şey Normaldi, Robot’un Tepkisi Espriye Vurulup Konuşmaya Devam Edildi Ki, Robot Sanbor Yeniden Araya Girdi: “Neden Bahsediyorsun?”

Bunun Üzerine Bakan, Konuşmasını Böldü ve Şöyle Dedi: “Değerli arkadaşlar, belli ki birileri robotu kontrol etmek durumunda. Kontrol görevini hangi arkadaşımız yerine getiriyorsa gereğini yapın lütfen.”

 

İnsan Formatında Tasarlanan Robot’a Bakan’ın Talimatı Üzerine Robot Yeniden Programlandırıldı. Hatanın Sebebi İse “Robotun Birisinin Tarafından Yönetilmiyor Tamamen Yazılımsal Bir Hata” Olarak Aktarıldı.

Olayın Ardından Robot Sanbor’a Muhabirler Tarafından, “Bakanın Sözünü Neden Kestin?” diye Sordular. Robotun Cevabı İse Yüzleri Güldürdü: “Yanlışlıkla Oldu, Çok Üzgünüm.”

Bakan ve Robotun Bu Şaşırtıcı Diyalogları Teknoloji Tarihine Unutulmayacak Bir Anı Bıraktı.

Buna da Göz At

Close
Close