Down Sendromlu Sporcularımızdan 12 Başarı | Özçekim
HaberSpor

Ödüle Doymadılar: Down Sendromlu Sporcularımızdan Göğsümüzü Kabartan 12 Başarı

İçindekiler Göster

Portekiz’de 2-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Down Sendromlular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası’nda Türk sporcular adeta ödüle doymuyor. Dün sona eren turnuvada ülkemiz özel sporcuları tam 12 madalya kazandı.

Portekiz’in Madeira Adası’nda gerçekleştirilen şampiyonada down sendromlu sporcularımız 3 altın, 3 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplamda 12 madalya kazandı.

Down Sendromlu Sporcularımız

Dilara Çevik, disk atma branşında 13,88 metrelik derecesiyle dünya şampiyonu oldu. Çekiç atmada ise üçüncü olarak göğsümüzü bir kez daha gururlandırdı.

Dilara Çevik

 

Ali Topaloğlu, atletizme 100 metreyle dünya şampiyonu olurken, gülle atmada 10,04 metre ile altın madalya kazanarak dünya şampiyonluğunu yineledi.

Ali Topaloğlu

 

Milli sporcu Topaloğlu disk atmada ise 25,77 metrelik derecesiyle gümüş madalyaya layık görüldü. İşte o görüntüler:

 

 

Benay Balcı ve Merve Peker’den oluşan çift kadınlar milli masa tenisi takımı Masa Tenisi Dünya Şampiyonası’nda ikinci olarak ülkemize gümüş madalya getirdi.

Benay Balcı ve Merve Peker

Erman Çetiner ve Enes Yılmaz’ın oluşturduğu çift erkekler milli masa tenisi takımı ise üçüncü olarak bronz madalyaya layık görüldü.

 

Erman Çetiner ve Enes Yılmaz

Başarılarımız bunlarla da kalmadı. Şampiyona öncesi yapılan Uluslararası Down Sendromlular Dünya Federasyonu (IAADS) Yönetim Kurulu Seçimleri’nde, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkan Vekili Sadettin Akçi; katılımcı ülkelerin büyük desteği ile IAADS’nin yönetim kurul üyeliğine seçildi.

 

Dünya şampiyonu olan özel sporcularımız Dilara Çevik ve Ali Topaloğlu; başarılarını ve aldıkları altın madalyaları şehitlerimize armağan ettiler.

 

Özel sporcularımızı göğsümüzü kabarttıkları için tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz!

 

 

 

Buna da Göz At

Close
Close