Mini Bir Buzul Çağı mı Geliyor! | Nasa Uyardı | Özçekim
Haberİlginç Bilgiler

Mini Bir Buzul Çağı mı Geliyor! – Nasa Uyardı…

Küresel ısınma ile dengesiz havalar mevcudiyetini tüm hızıyla sürdürüyor. Yavaş yavaş zarar verdiğimiz dünyada 18. yüzyıl içerisinde bir kez “Mini Buzul Çağı” yaşanmıştı. Şimdi ise bir yenisi yolda. Nasa konuyla ilgili uyarısını yaptı. Yoksa yeni bir mini buzul çağ mı geliyor?

Rekor Sıcaklıklar, Rekor Soğukların da Önünü Açıyor

Rekor Soğuklar

Geçtiğimiz yazı bir kez daha rekor sıcaklık ortalamalarıyla kapayan dünyamız, bu gelişmelerin ardından uzmanlarca detaylı bir şekilde gözlemlendi. Güneşin dış katmanında yer almakta olan güneş lekeleri ile dünyamızdaki en üst atmosfer tabakası olan Termosfer’in detaylı incelemeleri sonucu da sonuca varıldı.

Kaydedilmiş En Düşük Hareketlilik Söz Konusu

En Düşük Hareketlilik

Güneşteki lekelerin hareketliliği dönem dönem değişiyor ve bu 11 yıllık dönemler halinde azalıp çoğalabiliyor. Güneş lekeleri ise şu anda kaydedilmiş en düşük hareketlilik seviyesinde. Aslında mantık çok basit. Şöyle ki, lekelerin hareketliliği fazla ise sıcaklık, az ise soğukluk tetikleniyor. Şu andaki hareketsizlik de soğuğa delalet ve Uzay Çağı’nın rekor soğukluğunun gündemde olduğu net bir şekilde ayyuka çıktı.

Buna da Göz At

Close
Close