Köy Çocukları İlk Kez Sinema Heyecanı Yaşadı | Özçekim
Haber

Kullanılmayan Depo Alanı Sinema’ya Çevrildi, Köy Çocukları İlk Kez Sinema Heyecanı Yaşadı

Belki sinemaya gitmek senin için çok sıradan bir şey olabilir. Ancak Sivas’ın Karacalar köyünde yaşayan çocuklar için öyle değil. İşte tam 7 eğitimci çocukların hayatına dokunacak ve onları mutlu edecek bir hamlede bulundu.

 

Ulaş Anaokulunun Müdürü, Fikrin Doğuşunu Anlattı

Ulaş Anaokulu

Ulaş Anaokulunun müdürü Burak Şahinaslan, fikrin doğuş hikayesini şöyle anlatıyor;

Okula ilk geldiğimizde bulunduğumuz bölüm depo olarak kullanılan, karanlık bir alandı. Karanlık ortamı nasıl avantaja dönüştürürüz diye düşünürken buradan güzel bir sinema salonu çıkacağı fikri ortaya çıktı. Paletleri arkadaşlarımızla beraber boyadık, üzerini kapladık, minderleri kendimiz diktik, alçı boya işlerine öğretmen arkadaşlarımız yardım etti. Böyle bir imkan ortaya doğdu. Ses sistemini de sağ olsun bir öğretmen arkadaşımız hibe etti, yardım etti bize, okula bağışladı.

Şen Şakrak Bir Yolculukla Salona Geldiler

Şen Şakrak Bir Yolculukla Salona Geldiler

Çocuklar için beyazperdenin heyecanı henüz evdeyken başladı. Saçlar tarandı, en güzel kıyafetler giyildi ve servisler öğrencileri teker teker aldılar. Yolda da boş durmadılar, şarkılar türküler söylediler. Barış Manço’nun Arkadaşım eşek şarkısına hep bir ağızdan eşlik ettiler.

 

Minderde Sinema Keyfi

Minderde Sinema Keyfi

Öğretmenlerin dikmiş olduğu minderlere oturup sinema keyfi yaşayan çocukların pek çoğu ilk defa sinema salonunda film izleme fırsatı elde ettiler. Doğukan Manço ve Aydilge’nin de yer aldığı 2017 yapımı animasyon-aile filmi Maşa ile Koca ayı’yı seyretme fırsatı bulan çocuklar durumlarından oldukça memnun gözüküyor. E, o halde hayırlı uğurlu olsun.

Minderde Sinema Keyfi

Peki sen bugüne kadar insanlığa minik de olsa dokunacak ve gülümsetecek şeyler yaptın mı veya nasıl bir şey yapmayı planlarsın? Unutma, hayat birilerinin yüzünü güldürünce seni daha mutlu yapar.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Buna da Göz At

Close
Close