İtfaiyecilik Haftası | Canları Pahasına Bizleri Kurtaran İnsanlar
HaberSağlık

İtfaiyecilik Haftası – Canları Pahasına Bizleri Kurtaran İnsanlar…

25 Eylül ile 1 Ekim arasında her yıl itfaiyecilik haftası kutlanıyor. Çünkü onlar çok özel bir mesleğin sahibiler. Hızın ve profesyonelliğin çok önemli olduğu bir mesleğe. Onlar hayat kurtarıyor. Bizimse bu konuda bilinçlenmemiz şart.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Konuyla İlgili Değerli Bir Açıklama Yaptı;

Cengiz Arslan

“İtfaiyecilik, birçok riski beraberinde taşıyan zor ve meşakkatli bir meslektir. Tüm risklere rağmen kuruluş amacını karşılıksız yardım anlayışından alan itfaiye çalışanlarımız başkalarına yardımcı olabilmek için büyük bir özveri ve gayretle, gerekirse canları pahasına görevlerini yerine getiriyor. Son yıllarda önemli gelişmeler gösteren itfaiye teşkilatımızın altyapısı, donanımı ve organizasyonu bizlere huzur ve güven vermektedir. Bu vesile ile yangın ve doğal afetle mücadelede yaşamını yitiren şehit itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet dilerken, yalnızca ilçemizde değil ülkemizin her köşesinde, her zaman görevinin başında olan itfaiyeci kardeşlerimizin de İtfaiyecilik Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”

Numarasını Bilmeyenler Var!

110 itfaiye

Yapılan çalışmalar sonucunda yıl sonuna kadar önemli acil numaraların hepsinin 112’de toplanması, böylece kafa karışıklığının giderilmesi bekleniyor. Ancak şu anda yangın için aranması gereken numara 110.

Canlarını Önemsemeden, Göz Karartıp Mücadele Ediyorlar

Taner Çebi

İnsan hayatı kurtarırken kendi hayatını hiçe saymak gerekebiliyor. Tabii hiçe saymak değil ancak verebileceğinin en iyisini vermek istiyorsun. Onlarca, yüzlerce can kurtarınca da kendi hayatını kaybetmek çok da korktuğun bir şey olmuyor. Böyle pek çok itfaiyeci var. Ancak bir tane örnek verecek olursak Taner Çebi’yi örnek gösterebiliriz.

Örnek Bir Kahraman, Taner Çebi

Taner Çebi

Her zaman görevine eşiyle vedalaşıp öyle çıktığını söyleyen Taner Çebi, en son 4 kişilik bir aileyi kurtarırken ciddi bir şekilde yaralanmıştı. 42 yaşındaki itfaiyeci kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. 2 çocuk babası olan Çebi, en başarılı itfaiye erlerinden de biriydi. Bosna ve Nepal’daki sellerden Van Depremi dönemine kadar yardım gereken en önemli yerlerde bulunmayı hep bilmişti.

Bu sadece bir örnekti. Daha niceleri elbette var. O halde yangınların, sellerin, türlü felaketlerin en az olduğu zamanların gelmesini dileyerek bu değerli haftayı Özçekim ailesi olarak kutlayalım.

 

Buna da Göz At

Close
Close