Yol Gösteren Navigasyon Uygulaması Her Tarafta Kullanılacak
HaberTeknoloji & Uzay

İBB’nin ‘Yol Gösteren’ Navigasyon Uygulaması Artık Tüm Türkiye’de Kullanılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen Yol Gösteren isimli navigasyon uygulaması tüm Türkiye’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale getiriliyor.

TRT Haber’in haberine göre şuan başta İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Sakarya ve Kocaeli olmak üzere 11 ilde aktif olarak kullanılabilen uygulama, artık 81 ilde de kullanılacak.

Canlı trafik bilgilerini kullanarak Marmara Bölgesi’ndeki tüm şehirlerde yeni rotalar belirleyen uygulama, kullanıcıları en kısa sürede hedefe ulaştırmak için yol çalışmalarını da sisteme en hızlı şekilde entegre ediyor.

Rotaları Favorilerinize Ekleyebilir, Bu Favorileri de İstediğiniz Kişilerle Paylaşabilirsiniz

Yol GösterenSade arayüzüyle oldukça pratik bir kullanım sunan uygulama, aradığınız hedefi isterseniz yazarak isterseniz sesli komutla arama fırsatı veriyor. Hedefe götüren rotadaki detayları net bir şekilde görüntüleyebilirken gideceğiniz hedefleri favorilerinize ekleyerek bir sonraki aramada hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu favori yerlerinizi mesaj, e-posta ve sosyal medya üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Arama sonunda seçilen hedefin sokak görünüme de göz atarak, gittiğiniz hedefin fotoğraflarını da görebiliyorsunuz.

İBB Trafik Kamera Görüntülerini de Canlı Olarak Takip Edebilirsiniz

İBB Trafik Kamera GörüntüleriYol Gösteren uygulamasının en beğenilen özelliklerinden biri de belirlenen rota üzerinde trafik kazası ya da trafik akışını etkileyen herhangi bir olumsuzluk meydana gelmesi durumunda, otomatik olarak yeni rota oluşturarak, sizi en kısa sürede hedefinize ulaştırıyor. Ayrıca uygulama içinde, rotanız üzerindeki İBB trafik kamera görüntülerini de canlı olarak izleme şansına sahipsiniz.

Nöbetçi Eczane ve Otoparkları da GösteriyorNöbetçi Eczane ve Otoparklar

Yol Gösteren uygulaması sadece yolları değil aynı zamanda nöbetçi eczaneleri, otoparkları da gösteriyor. Gün içindeki zamana göre gece ve gündüz modlarını da seçebilirsiniz. Ayrıca yol üzerinde gördüğünüz yol çalışması, trafik sıkışıklığı, trafik kazası ve yolda herhangi bir tehlike durumlarını bildirim menüsünden paylaşabilirsiniz.

6 Farklı Dil Seçeneği Mevcut

Farklı Dil SeçeneğiŞuan Marmara Bölgesi’nde seyahat etmek isteyen kullanıcılar Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve İtalyanca dillerini seçilerek uygulamayı kullanılabiliyor. Uygulamayla ilgili her türlü görüş, öneri, teknik destek mesajlarınızı paylaşarak uygulamanın iyileştirmesine katkıda bulunabiliyorsunuz.

İBB’nin yakında tüm Türkiye’de kullanılacak Yol Gösteren isimli uygulamasını indirmek için;

iOS kullanıyorsanız buraya, Android kullanıyorsanız buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Close