Elon Musk'ın Tesla'sı Zor Günler Geçiriyor | Özçekim
HaberTeknoloji & Uzay

Elon Musk’ın Tesla’sı Zor Günler Geçiriyor

Hisselerdeki değer kaybının yükselmesi ile SpaceX’in kurucusu, Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarından olan Musk’ın markası zor günler geçiriyor.

Borsada Büyük Düşüş

Borsada Büyük Düşüş

Elektrikli otomobil üretim şirketinde Mart ayının başından bu yana, yani sadece bir ay içerisindeki şirket hisseleri büyük düşüş yaşadı. Bu düşüşün oranı %25’lere vardı.

Üretim ve Teslimatta Sıkıntı

tesla

Tesla’nın Model 3 üretiminde yaşadığı sıkıntılar bitmek bilmiyor. İlk önce geç teslimat sebebiyle yaşanan problemler ilerleyen günlerde daha da sıkıntılı noktalara geldi. Kara bulutlar dağılmadı ve bu modeli kullanan bir sürücü hayatını kaybetti. Bununakabinde de Moody, şirket notunu düşürdü.

Şirket Batma Tehlikesiyle Karşı Karşıya

tesla hissesinde düşüş

John Thompson açıklama yaptı. Peki kim bu John? Kendileri, Vilas yatırım fonunun yöneticisi. Yaptığı analizde şirketin 4 ay içerisinde batabileceği ihtimalini dile getirdi. Hissedeki keskin düşüş, 2010 yılında halkla buluşan şirketin en kötü zamanını geçirmesinin de bir sonucu olarak karşımıza çıkabilir.

Morgan Stanley Kurtuluş Yoluna Dair Açıklama Yaptı

Tesla şirketi

Eğer ki Tesla şirketi yeni fon bulmayı istiyorsa, ve işleri tekrar rayına oturtmak istiyorsa, mutlaka ki Model 3 üretimini hem sorunsuz hale getirmeli, hem de hızlandırmalı. Aksi takdirde kâra geçemeyen şirkette ne para kalacak, ne de araba ve olumsuz son kaçınılmaz hale gelecek.

Close