Dünyadan Göçen Hayvan İsimleri Anı Duvarında Yaşatılacak
Haber

Bu Dünyadan Göçen Hayvanların İsimleri Anı Duvarında Yaşatılacak

Onlar da tıpkı insanlar gibi, öldüklerinde arkalarında gözü yaşlı sahiplerini, ailelerini bırakıyorlar. Yokluklarına alışmak pek kolay olmuyor. Zaman zaman onları ziyaret edebileceğimiz bir mezarları bile olmuyor. Ancak Tepeören’deki Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı’nda onlar için bir gömü alanı ve isimleri yaşasın diye anı duvarı inşa edildi.

 

Tepeören’de yer alan hayvan bakımevi dünyanın ikinci büyük hayvan bakımevi olma özelliği taşıyor.

hayvan bakımevi

202 bin metrekare alana sahip bakımevinde bine yakın hayvan bulunuyor. Hayvanla gerekli tedaviden geçtikten sonra sahiplendirilebiliyor. Sahiplendirilmeyen hayvanlarsa ortamlarına geri bırakılıyor. Ampute olmuş 3 bacaklı hayvanlara ise bakımevi ölünceye dek bakıyor.

  Tepeören

Bakımevinde aynı zamanda 5 dönüm üzerine kurulmuş bir gömü alanı yer alıyor. Sahipli-sahipsiz her türlü hayvanın gömüldüğü alanda bir de veda odası bulunuyor. Sahipli hayvanlar, bakımevine o odada teslim ediliyor ve defin işlemleri başlıyor.

anı duvarı

Mekânın girişindeki anı duvarı ise gören herkese hüzünlü anlar yaşatıyor. Ölen hayvanların isimlerini plaket şeklinde yazılı olduğu anı duvarına, isteyen herkes düşük bir ücret karşılığında isim yazdırarak hayvanlarının hatırasını yaşatabiliyor. Anı duvarından elde edilen gelir ise yine hayvanlar için kullanılıyor.

anı duvarı

Buna da Göz At

Close
Close