Dünya Devi Alışveriş Sitesi Amazon Türkiye’de Resmen Açıldı
Haber

Dünya Devi Alışveriş Sitesi Amazon, Türkiye’de Resmen Açıldı

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Amazon, resmi Türkiye web sitesini resmen açtı. Dünya devi açılışını yeni sitesinden yaptığı resmi açıklama ile duyurdu.

Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos’un kurucusu olduğu ve CEO’luğunu yaptığı Amazon, bugün resmi olarak Türkiye’de faaliyete geçti. İnternet sitesinden yapılan duyuruda ‘’Bugün, Türkiye’deki müşterilerimizin Amazon alışveriş deneyimlerini zenginleştirecek olan Amazon.com.tr’nin açılışını duyurmanın gururunu yaşıyoruz’’ ifadelerine yer verildi.

Amazon Türkiye resmi web sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün, Türkiye’deki müşterilerimizin Amazon alışveriş denyimlerini zenginleştirecek olan Amazon.com.tr’nin açıldığını duyurmanın gururunu yaşıyoruz. Binden fazla yerli satıcımız ile içerisinde kitap, ev ürünleri ve elektronik ürünlerin de bulunduğu 15 farklı kategoriden milyonlarca ürünü, rekabetçi fiyat, güvenilir teslimat ve kaliteli müşteri hizmetleriyle sizlere sunacağımız için çok heyecanlıyız.

Henüz Türkiye’deki yolculuğumuzun başındayız. Siz müşterilerimizin yüksek beklentilerini karşılayabilmek için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Daha yeni başlıyoruz. Önümüzdeki aylar ve yıllar içerisinde, mağazamıza yeni kategoriler eklemek ve ehr geçen gün ürün yelpazemizi genişletmek için daha çok çalışacağız. Sizlerin memnuniyetini artırmak için yeni hizmetler hayata geçireceğiz ve ürünlerinizi daha kolay ve hızlı teslim almanızı sağlayacağız. Bu sayede, sizlerin güvenini kazanacağımızı ve Amazon.com.tr’nin en sevdiğiniz mağazalardan birine dönüşeceğini umuyoruz.

Amazon.com.tr artık hazır ve bir an önce sizlere hizmet verebilmek için sabırsızlanıyoruz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos kimdir?

Jeff Bezos Jeff Bezos, şuanda Bill Gates’tin de önüne geçerek en fazla gelire sahip olan insan konumunda bulunuyor. Bezos şuan 1994 yılında Seattle’da bir garajda kurduğu Amazon hisselerinin yaklaşık yüzde 17’sine sahip. Bezos ilk olarak sadece kitap satmak için kurduğu siteden şuan milyarlarca dolar kazanıyor. Evli ve dört çocuk babası Bezos, 53 yaşında olmasına rağmen spor sayesinde genç kalmayı başarıyor. Princeton Üniversitesi’nde bilgisayar bilimleri eğitim alan Bezos, geçtiğimiz sene Forbes’in düzenlediği listede dünyayı değiştirebilecek insanlar arasında 14.sırada gösterilmişti.

Çok Daha Büyük Hayalleri var

Bezos’un böylesine büyük ve belki de dünyada çok az kişiye nasip olacak bir başarıya sahip olması hayal kurmaktan vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Çünkü Bill Gates’i geçerek dünyanın en zengin adamı olmayı başaran Bezos’un tüm dünyaya drone ile sipariş dağıtma, uzayda insan kolonisi kurmaya kadar birçok hayali bulunuyor.

Amazon.com.tr’ye ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Buna da Göz At

Close
Close