Doğan Medya Grubu Satılıyor | Özçekim
Haber

Doğan Medya Grubu Satılıyor

Türkiye’nin en büyük medya yayın organlarından Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Medya Grubu, satılıyor!

Türkiye’nin en büyük kanallarından Kanal D, CNN Türk ve D Smart oluşumuna sahip olan Doğan Holding, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük gazetelerinden Hürriyet, Posta ve Fanatik de bu holdingin elinde.

Peki Kim Alıyor?

Demirören

Yıldırım Demirören’in sahibi olduğu Demirören Holding’le görüşmelere başlandı! Bu satın alım gerçekleştiğinde Türkiye’nin en büyük medya grubu el değiştirmiş olacak.

Şu anda Demirören Holding, Milliyet, Milliyet Emlak, Uzman Para, M Oil, Vatan, Seyhan Park gibi güçlü markalara sahip olan ekip, Doğan Medya’yı almak için ütopik bir ücreti gözden çıkardı.

İşte O Ücret!

Demirören Holding

O ücret tam 890 Milyon Dolar! Biraz daha göz boyayan, bir başka tabirle 890.000.000$. Ayrıca bu ilk de değil. Az evvel bahsettiğimiz Milliyet, Vatan gibi gazeteler de öncesinde Doğan Medya Grubu’na aitti ve 2011 yılında Demirören Holding satın almıştı. Yani bu ikinci hamle, ancak çok daha dev bir hamle olduğu da aşikar.

Fatih Altaylı’dan Olayla İlgili Açıklama

Fatih Altaylı

Haberle ilgili uzman isimlerden Habertürk yazarı Fatih Altaylı da bir açıklama yaptı.

“Grupta uyum ve eşgüdüm sağlanamayınca, hırslar ön plana çıkınca geriye kalan tek çare satmaktı ve sattı. Aydın Doğan, yıllarca medyada rakibi kalmaz ise çok güçlü olacağını düşünen bir medya patronu olarak göze çarptı. Ama sonunda bu işin öyle olmadığını görmek zorunda kaldı. Doğa ve sistem böyle çalışmıyor. ‘Herkes gidince meydan bana kalır’ diye bir şey yok. Herkes giderse sen de kalamazsın…”

Yorumunuz ne olur bilemeyiz ama, her iki taraf ve Türk medyamız için hayırlı olmasını diliyoruz.

Buna da Göz At

Close
Close