Dünya Yaşlılar Gününüz Kutlu Olsun! | Özçekim
Haber

Dedeler, Büyük Anneler… Tüm büyüklerimiz ! Dünya Yaşlılar Gününüz Kutlu Olsun!

Eğer şanslı bir çocukluk geçirdiyseniz bu dedeler ve büyük annelerle birlikte zaman geçirdiğiniz anlamına gelmektedir. Bugün #26NisanYaşlılarGünü Yeri geldiğinde annemiz, babamız, arkadaşımız veya sırdaşımız olan ailemizin ve dostlarımızın yaşlı bireyleriyle birlikte yaşamanın güzelliğini sizin için derledik!

Eğer anneanne veya babaanne ile büyümüşseniz bilirsiniz ki sizi evladından çok sever!

 

 

Bir söz vardır bilirsiniz, torun evlattan tatlıdır! Tüm sevgisini ve emeğini size seve seve verebilir. Anne, baba sevgisi tabii ki bambaşka bir şey ama torun sevgisiyle büyütülmek de her çocuğun bir kere yaşaması gereken bir duygudur.

 

Zamanın gerisinde kalmış zannedersiniz ama öğütleri her devirde geçer.

 

 

 

Bir zamanlar dinlemediğiniz ya da demode bulduğunuz tüm öğütlerin bir hayat dersi olarak karşımıza çıktığını gördüğünüz anı hatırlıyor musunuz? O zaman anlıyoruz yaşlıların kıymetini. Zamanla haklılıklarını gördüğümüz yaşlılarımızın değerlerinin farkındayız!

Huysuz dedelerin dağ gibi arkamızda olduğunu bilmenin huzuru!

 

 

 

İstedikleri kadar huysuz, sert gözükürlerse gözüksün biliriz ki dedelerde yerimiz ayrıdır. Dedeler yenilmez! Torunlarını çırak olarak çalıştıran, gezmeye götüren dedeler aslında bir hayat okuludur. Bir sürü deneyimden sonra edineceğiniz hayat tecrübelerini onlardan zaten yılar önce duymuşsunuzdur.

 

Bazı anıları asla unutmazlar.

 

 

Yaptığınız bir yanlışta veya yaşadığınız sıkıntıda geçmişte kendi yaptıklarından yola çıkarak akıl verdikleri zamanı hatırlayın. Bunların tek sizin başınıza gelmediğini, her şeyin geçeceğini hatırlattığı an… En sıkıntılı anlarda bile tecrübeleriyle huzur verirler.

 

Yaş farkının dostluğa engel olmadığını, öğrenirsiniz.

 

 

İstediklerinde sizinle nasıl yaşıtınız gibi anlaştığını görürsünüz. Hatta bazen siz onun yanında olgun kalırsınız. Anneanneler, babaanneler, dedeler aslında göreve hazır oyun arkadaşlarıdır! Anne ve babanızın onaylamadığı davranışlarda size siper olmasından tutun da hakkınızı sizden çok koruduğu anlar aslında bambaşka bir arkadaşlığı gösterir.

Buna da Göz At

Close
Close