Bir Dev Kanal Bugün Kapanıyor! | Özçekim
Haber

Bir Dev Kanal Bugün Kapanıyor!

Bir Dev Kanal Bugün Kapanı

Doğuş yayın grubunun spor kanalı NTVSPOR, bu akşam itibariyle kapanacak. 17 Mart 2008 yılında yayına başlayan ve tam 10 yıldır (ne bir gün eksik ne bir gün fazla) bizimle olan NTVSPOR, yine 17 Mart gününde 2018 yılı itibariyle aramızdan ayrılıyor.

İngiltere Premier Ligi’nden İspanya La Liga’ya, NBA’den Formula 1’e, Basketbol Euroleague’den Türkiye Basketbol ligine kadar pek çok dünya çapındaki spor faaliyetlerini bizimle buluşturan NTVSPOR, son yıllarda daha karanlık günler yaşıyordu. Tek tek her şeyini kaybeden kanaldan, en son Güntekin Onay da ayrılmıştı.

Son yıllarda elle tutulur olarak sadece bazı basketbol organizasyonlarını ve Belçika Ligi’ni bizlerle buluşturan kanalın patronu Fuat Akdağ idi. Murat Kosova, Rıdvan Dilmen, Fuat Akdağ, Mehmet Demirkol gibi çok önemli spor isimleri kanalın demirbaşlarıydı. Ancak çok da üzülmeye gerek yok. NTV üzerinden spor yayınları eskiden olduğu gibi devam edecek. Yani bir Süper Lig maçı izlerken devre arasında NTVSPOR yerine NTV’yi açıp yine Murat Kosova ile Rıdvan Dilmen’i ve %100 Futbol programını izleyebileceğiz.

NTVSPOR

Discovery Communications’ın aldığı kanal frekansı D-Max ismine sahip olacak ve stil, moda, spor, otomobil, lüks tüketimler gibi konulara sahip erkeklere yönelik bir kanal olarak ilerleyecek. NTVSPOR’un kapanışını ise dev Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonundaki %100 Futbol programı ile yapılacak.

Buna da Göz At

Close
Close