Basketbolun Duayen İsmi İsmet Badem'i Kaybettik | Özçekim
HaberSpor

Basketbolun Duayen İsmi İsmet Badem’i Kaybettik

Basketbolun duayen isimlerinden İsmet Badem’i maalesef kaybettik. Oğlu, attığı tweetlerle durumu doğruladı.

Daha dün paylaştığı Instagram fotoğrafında ölüme dem vuran, yaşam dolu açıklamalar yapmıştı. Demişti ki;

“Ölümle dans: sağlık şakaya gelmez. AORT damarım patlama noktasına geldiğinde, zamanlama olarak çok hassas davranan ve gerekli müdahaleyi yaparak ameliyat eden canım kardeşim; Doç. Dr. Mehmet Altuğ Tuncer 02.11.2017 de hayatımı kurtararak 2. Yaşama şansını elde ettim. Yaşamım onun sayesinde pırıl pırıl devam ediyor. En sevdiğim Harley’imle sürüş yapıyorum. Sevgili Altuğ değerli eşi çocuk kalp cerrahı Eylem, harika çocukları Deniz ve Ezo ile minik Tarihi Gelibolu yarım ada turu attık. Sevgilerimle”

Bir Çanakkale aşığı olan İsmet Badem, aynı zamanda motorsiklet tutkunu idi. Yaşam dolu olan isim, özellikle Murat Murathanoğlu ile beraber yaptığı NBA, Türkiye Basketbol Ligi, Euroleague maçları gibi programlarda yorumculuk yapar, radyo programları yapardı.

“Ben İsmet Badem” isminde bir kitaba da sahip olan isim, edebiyat düşkünlüğü ile de bilinirdi. Her radyo programı sonunda mutlaka şiir okuyan isim, takipçilerine de beğendiği kitapları hediye etmesi ile ünlüydü.

View this post on Instagram

Yunanistan'da hangi maçtı hatırlamıyorum, otel odamın kapısından çıktım ve karşımda o vardı. "Kimsin sen? Kimden torpillisin? Cumhuriyet gazetesinde sen, TRT de sen, Show TV de sen, dergilerde sen. Bak benim adım İsmet Badem. Bana Baba İsmet derler." diyerek başlayan tanışıklığımız, zaman içinde dostluğa, partnerliğe, kader birliğine döndü. O kadar çok hikayem var ki seninle ilgili, kimine gülerdin, kimine kızardın belki. Ama senin bu yaptığın geçmişte tüm yaptığın beni şok edenlerin hepsine fark atar, yine şoka soktun beni İsmet abi. Hem de ne şok. Ne diyebilirim ki? Herhalde ya basket sahasında, ya da motorsikletin üstünde son yorumunu yapmak isterdin. Başta Fanatik Basket olmak üzere, Asist ve diğer unutulmaz programlar, maçlar, yazılar, yorumlar unutulmayacaktır. Nurlar içinde ol İsmet abi. Allah İffet ablaya Burçin ve Cihangir ile tüm ailene, sevenlerine sabırlar versin. ? ? Başımız sağolsun. Bu da İsmet abiyle sanıyorum ki son fotoğrafımız. Madrid Final Four. #ismetbadem #fanatikbasket #asist #showtv #cine5 #ligtv #finalfour #nba #ncaa #koraçkupası #efes #ülker #fenerbahçe #galatasaray #beşiktaş #samsun #harleydavidson #baskettutkusu ##ilkaşkı #allahrahmeteylesin

A post shared by Murat Murathanoğlu (@themurathanoglu) on

Harley-Davidson tutkusunu asla yitirmeyen ismin maalesef sonunu da bu tutkusu hazırladı. Geçtiğimiz yıl da ünlü motorsikletçi youtuber Barkın Bayoğlu’nu, nam-ı diğer “Altın Elbiseli Adam”ı kaybetmiştik.

İsmet Badem’in mekanı cennet, toprağı bol olsun. Hep neşen ve enerjinle hatırlanacaksın basketbolun güzel insanı…

Buna da Göz At

Close
Close