İstanbul Kart Mobil Uygulaması İle Kartınıza Yükleme Yapın
Haber

Acaba Bakiyem Yetersiz mi Gerilimine Son: İstanbul Kart Mobil Uygulaması

Tam turnikelerin önüne gelmiş, İstanbulkart’ınızı okutacakken “Yetersiz Bakiye” sesiyle karşılaşırsınız ya…  O an bir telaşla hemen cüzdanınızdan para çıkarırsınız ancak cüzdanınızda bütün para vardır. Sonrası büfe büfe bozuk para sorma… Bir de dolum noktası arama durumu var ki o da ayrı bir hikâye… Otobüs beklerken,” Acaba bakiyem yeter mi ?” gerilimi alır başını gider. O an gözleriniz, bakiyenizi sorgulayabileceğiniz ve dolum yapabileceğiniz bir yer araya çoktan başlamıştır bile. Her ne kadar bu durum, gelenekselleşmiş olsa da bakiyenizi merak etme, para bozdurma, dolum noktası arama devri yavaş yavaş sona eriyor.

İçerisine kredi kartıyla istediğiniz kadar para yükleyebileceğiniz, bakiyenizi kolaylıkla sorgulayabileceğiniz, en yakın dolum noktalarını görebileceğiniz İstanbul Kart Uygulaması hayata geçiyor.

İstanbul Kart

Yolculara büyük rahatlık sunan uygulamanın Andorid Beta versiyonu kullanıcılarıyla buluştu.

İstanbul Kart Uygulaması

Şu anda beta sürümüyle yayınlanan uygulamaya yalnızca bir kart tanımlanabiliyor ama orijinal versiyon, birden fazla kartı kaydedebilecek.

 

Uygulama, İBB’ye bağlı Belbim Şirketi Tarafından Geliştirildi.Bu uygulamayla telefonunuz bir anda hem kart dolum noktası hem de bakiye sorgulama noktası olabiliyor.

Belbim Şirketi

Kartınızı telefonun arkasına okutarak bakiye sorgulayabiliyor ve tanımlı kredi kartlarınızla yükleme yapabiliyorsunuz.

kredi kartlarınızla yükleme yapmak

NFC yani yakın alan iletişimi taşımayan telefonlar ise yüklemeyi kredi arktı üzerinden yaparak en yakın kart dolum bayii veya büfesinde yalnızca kartı okutarak (hiçbir nakit ödeme yapmadan) yükleme işlemini gerçekleştirebilecek.

NFC

Buna da Göz At

Close
Close