E-ticaret Devi Amazon, 1 Trilyon Dolar Değere Ulaştı | Özçekim
HaberTeknoloji & Uzay

E-ticaret Devi Amazon, 1 Trilyon Dolar Değere Ulaşan İkinci Marka Oldu

Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden Amazon, borsa değeri olarak 1 Trilyon dolar değere ulaştı. Mobil cihazlar başta olmak üzere birçok teknoloji üreticisi Apple’ın ardından dünyanın en değerli ikinci şirketi olan Amazon, hisse başı değeriyle 2.050 dolara ulaşarak Nasdaq borsasında yeni bir rekora imza attı.

Yakın Zamanda Apple’ı Geride Bırakabilir

Bu tarihi seviyeye ulaşan ikinci şirket olan Amazon’dan önce Apple’ın bu seviyeye ulaşması ise bu sene içinde 2 Ağustos’ta olmuştu. Ancak burada dikkati çeken bir yer var. Apple’ın 1 Trilyon dolara ulaşması ve Amazon’un bu seviyeye ulaşma hızları arasında fark var. Amazon, Apple göre çok daha hızlı değer kazanan bir şirket olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu da ilerleyen zamanlarda Apple’ı geride bırakarak dünyanın en değerli şirketi olabileceği ihtimalini akıllara getiriyor.

Şirketin CEO’su Bezos, Dünyanın En Zengin İnsanı

Amazon’un kurucusu ve aynı zamanda şuanki CEO’su Jeff Bezos ise dünyanın en zengin insanı olarak lider durumda yer alıyor. 1994 yılında Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon için dünyanın en büyük e-ticaret sitesi diyebiliriz. Amazon’un böyle büyük bir başarıya sahip olması Bezos’un da gelirlerini her geçen gün artırıyor. Bezos’un şuan toplam serveti ise 166,8 milyar dolar olarak gösteriliyor.

En değerli şirketler sıralamasında Amazon’u Microsoft ve Google takip ediyor.

Close