ABD Evsizler İçin Dernek Kuran Kenan Pala’yı Konuşuyor
Haber

ABD Evsizler İçin Dernek Kuran 13 Yaşındaki Kenan Pala’yı Konuşuyor

Yardım etmek, başka insanların hayatına güzel dokunuşlar yapmak, imkanı olan herkesin edinmesi gereken misyonlardan. Bunu 13 yaşında bir Türk, hem de Amerika’da yapınca daha da güzel oluyor. “Yürümeye başladığımdan beri birileri için yardım topluyorum, yardım ediyorum.” Diyor Kenan Pala. İşte detaylar…

Kenan Pala Günü

Kenan Pala Günü

San Diego’da 23 Ocak “Kenan Pala Günü” ilan edildi. Bu, bir günde olan bir şey değil, düzenli yardımlarının sonucu. “San Diego’da 3 milyon insan yaşıyor. Eğer herkes bir yardım yaparsa, her gün 3 milyon yardım sağlanmış olur. Hayatımız daha mutlu ve huzurlu geçer. San Diego’da yaşayan insanları yardım yapmaya davet ediyorum.” Diyen Kenan Pala’nın San Diego’su, bizim için hangi şehirde yaşıyorsak, orayı temsil ediyor elbette!

Neler Yapmıştı?

Geçtiğimiz sene 8.000’den fazla yiyecek, içecek ve temel gıda&temizlik malzemelerinin olduğu paketi evsizlere ulaştırdı. “Kids4 Community” isimli bir dernekte evsizler için çalıştı.

2.000 çocuğa hediyeler dağıtıldı, 3.000 civarı öğle yemeği evsizlere verildi, 500 civarı ailenin kıyafet ihtiyacı karşılandı.

Ödülünü Michael Phelps’ten Almıştı

Michael Phelps

Geçtiğimiz yıl, yüzücü denince akla ilk gelen, kırılmadık rekor bırakmayan, Olimpiyat rekorlarını alt üst eden Michael Phelps’ten Amerika’daki en iyi gönüllü genç ödülü almıştı. Başta da dediğimiz gibi, olayın son noktasında ise artık “Kenan Pala Günü” ilan edildi.

Bir de Guinness Dünya Rekoru Var

Guinness Dünya Rekoru - Kenan Pala

Yardım işleri bir yana, Kenan Pala’nın bir de ilginç bir kategoride dünya rekoru var! Arkadaşlarıyla birlikte okul spor salonunu 4 saatte tam 4.000 mısır gevreği ve yulaf ezmesi kutularıyla kaplayarak rekor kırmıştı.

Buna da Göz At

Close
Close