10. Uluslararası TRT Belgesel Günleri Başlıyor | Özçekim
Haber

10. Uluslararası TRT Belgesel Günleri Başlıyor

Belgesel sinemaya teşvik amacıyla oluşturulan TRT Belgesel Ödülleri’ni bu yıl 10. Kez gerçekleşiyor. 10-14 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek etkinlikte, ödül verilmesinin yanı sıra film gösterimleri de gerçekleşecek.

 

Etkinliğe yüksek katılım söz konusu

TRT Belgesel Günleri

79 ülkeden 642 filmin başvuru yaptığı TRT Belgesel Günleri, yurtiçi ve yurtdışındaki belgesel filmlerinin gösterimleriyle gerçekleşecek.

 

Birden çok mekanda film gösterimlerine katılabilirsiniz.

TRT Belgesel Günleri

Etkinliğe katılmak isteyenler için RT İstanbul Radyo Evi, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi, Fransız Kültür Merkezi, Cinemo 7. ve 8. Salonları, Akbank Sanat, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nden katılım sağlayabilirler.

 

80’e yakın belgesel ücretsiz izlenecek.

TRT Belgesel Günleri

Ayrıca etkinliğin 10. yılını da, geçmiş yıllarda festivalde yer alan ve zihinlerde derin iz bırakan filmlerden oluşturulan 10 Yılın Seçkisi ile kutlanacak. Yarışma dışı gösterimlerde yer alan 30’a yakın filmin önemli bir bölümünü de seyirciyle ilk kez buluşturuluyor.

 

Etkinlik film gösterimi ile sınırlı değil!

TRT Belgesel Günleri

Yapılan açıklamada  “Hafta boyunca sürecek etkinlikte; “Belgesel Sinema ve Kurmaca–Karşılıklı Etkileşimler” konulu panel, “Belgesel Fotoğrafçılığında Yaratıcılık ve Sinemayla İlişkisi”, “Doğa, İnsan ve Belgesel” temalı söyleşiler, “TRT’nin Belgesel Stratejileri” konulu sunumların yanı sıra açık hava konserlerimiz ve belgesel buluşmaları da yer alacak.” İfadeleri yer aldı. Bu etkinlik dolu dolu geçeceğe benziyor!

Buna da Göz At

Close
Close