Yerli Venedik Eskişehir'de Mutlaka Görmeniz Gereken 9 Yer
Gezi

Yerli Venedik Eskişehir’de Mutlaka Görmeniz Gereken 9 Yer

Şehrin ortasında bir kayık turu… Aklınıza Venedik geldi değil mi? Bu güzellikleri görmek-yaşamak için kilometrelerce uzaktaki Viyana’ya gitmemize gerek yok. Ülkemizin biricik Eskişehir’ine gittiğinizde yerli Venedik’i görecek, müthiş güzelliklerine hayran kalacaksınız.

Sazova Parkı

Sazova Parkı Sazova Parkı ve ya Bilim, Sanat ve Kültür Parkı, Türkiye’nin en büyük ve en güzel parklarından bir tanesi. Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde yer alıyor ve yaklaşık 400.000 m2 alan üzerine kurulu.

Odunpazarı

Odunpazarı Odunpazar’ında tarihi evlerin arasından gezerken bir kahve molası vererek Osmanlı usullerine göre servis edilen kahvenizi yudumlarken kendinizi adeta zamanda yolculuk yaparken hissedeceksiniz.

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi Yaz aylarında düzenlenen gondol ve bot turları ile bölgeye ayrı bir güzellik katan Porsuk Çayı’nda güzel bir kahvaltıya ne dersiniz?

Kurşunlu Camii ve Külliyesi

Kurşunlu Camii ve Külliyesi 1525 yılında Çoban Mustafa Paşa tarafından yaptırılan külliyenin cami kısmı, şehrin en önemli yapılarından biri. Külliyenin içinde ayrıca, El Sanatları Çarşısı, Sıcak Cam Üfleme Atölyesi, ve Lületaşı Müzesi bulunuyor.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi & ETİ Sualti Dünyası

Eskişehir Hayvanat Bahçesi & ETİ Sualti Dünyası ETİ Sualtı Dünyası ise butik sayılabilen bir akvaryum. İçerisindeki birbirinden değişik canlılarla adeta bir renk cümbüşü… Görülmeye kesinlikle değer!

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Atlıhan El Sanatları Çarşısı E buraya kadar gelmişken sevdiklerinize de hediye götürürsünüz… Çarşıda başta lületaşından yapılmış yöresel eşyalar olmak üzere birçok hediyelik eşya bulunuyor. Yaşasın alışveriş!

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi Yılmaz Büyükerşen ve öğrencileri tarafından yapılan 200e yakın balmumu heykeli bu müzede sergileniyor.

Şelale Park

Şelale ParkŞelale deyince akla Eskişehir-Şelale Park gelmeli değil mi sizce de? Adını içerisinde yer alan birçok yapay şelaleden alıyor.

Taşbaşı Çarşısı

Taşbaşı ÇarşısıAnadolu çarşıları tarzında olan bu çarşıda en fazla iki katlı yapılar mevcut. İçerisinde kuyumcular, aktarlar, kumaşçılar sokakları bulunmakta…

Buna da Göz At

Close
Close