Türkiye'nin Gizli Tatil Cennetleri | Özçekim
Gezi

Türkiye’nin Gizli Tatil Cennetleri

Kalabalıktan uzak, keşfedilmemiş yerlere gitmek istiyorsanız sizin için yerleri sıraladık bile! Saklı dediğimize bakmayın, ulaşımı kolay ve vakit geçirmeniz için birçok imkân sunan bu yerler sadece bir kere değil hep gitmek isteyeceğiniz türden. İşte o saklı cennetler…

Fethiye- Faralya

Fethiye- Faralya Evet Fethiye… Evet zaten tatilcilerin ortak yeri ama bir farkı var. Burası Faralya! Hem sakin hem de asla sıkıcı olmayan bir yer. İster denizinin tadını çıkartın, ister yeşilliklerinin. Hem de diğer yerler ile karşılaştırıldığında baya bütçe dostu. Sadece otel olarak değil, kamp severleri de baya sevindirecek kamping alanları olan Faralya’da hem kafanızı, hem de bedeninizi yenileyebilirsiniz!

Kalem Adası, İzmir

Kalem Adası, İzmir Kalem Adası, Ege’nin Maldivleri olarak da anılıyor. Ada denilince akla sadece deniz, kum, güneş geliyor ama bu ada kesinlikle daha fazlası. Ormanlık alanlarının fazlasıyla olmasın dolayı sabah yürüyüşleri zihninizi şehrin kalabalığından kopartıp tazeletecek. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ile desteklenen aktiviteleriyle su sporları yapabilirsiniz.

Bodrum- Ortakent

Bodrum- Ortakent Vallahi Bodrum olmasına aldırmayın. Buranın Bodrum ile pek alakası yok. Harika bir deniz, eğlenceli deniz aktiviteleri, sakin ve upuzun sahilleriyle bayılacağınız bu saklı cennet biraz daha hareket istediğinizde sizi merkeze götürebilecek bir konuma sahip. Zamanında savunma amaçlı yapılan kule evlerine bayılacaksınız. Köyün hâkimi mandalina, incir ve begonvil kokuları size huzur dolu bir tatil vadediyor.

Kaş- Bezirgan Köyü

Kaş- Bezirgan Köyü Lüksten ve planlanmış aktivitelerden kaçmak ve kendi maceranızı kendiniz yaratmak istiyorsanız Bezirgan Köyü’ne gelin, daha sonra zaten “aradığımı buldum” diyeceksiniz. Bu dağlarla çevrili küçük cennette isteseniz de sıkılamayacaksınız. Alışılagelmiş otel mantığından çok daha farklı bir konsepti olan bu çiftlik evlerinde istediğiniz sakinliği bulacak ve sadeliğe doyacaksınız. Eski bir balıkçı köyü olan bu yerde sadece sakin yürüyüşler ile değil, köy halkının günlük hayatına katılarak da bambaşka hayatlara ortak olabileceksiniz.

Kocaeli- Maşukiye

Kocaeli- MaşukiyeBen deniz, kum, güneş yerine doğayla iç içe yürüyüşler, huzur ve güzel lezzetler arıyorum diyorsanız, adını gelenin buraya aşık olmasından alan Maşukiye’yi bir kere düşünün deriz. Kocaeli ve Sapanca arasında olan bu küçük cennet sadece doğal güzellikleriyle değil, kiremitte balık ve mantarıyla midenize de çok iyi gelecek. Günübirlik veya daha uzun süreli tatiller için kesinlikle büyülü bir yer olan Maşukiye, ulaşım konusunda da birçok seçenek sunuyor.

Buna da Göz At

Close
Close