Karadeniz’den 5 Şehir, 5 Gezilesi Yer - Karadeniz Tatil Rehberi
Gezi

Karadeniz’den 5 Şehir, 5 Gezilesi Yer

Yemyeşil, tarih dolu bir coğrafya, Karadeniz. İnsanları ayrı içten ve güzel, şehirleri ayrı güzel. Giresun’un fındığı hangimizi mest etmez? Ya da Karadeniz’den çıkan taptaze hamsiler ve diğer deniz ürünleri… Bu galerimizde de sizler için Özçekim olarak Karadeniz’de gezebileceğiniz 5 özel yeri derledik. Özellikle hepsini farklı şehirlerden seçtik ki, Trabzon ve Rize tekelinde kalmayalım.

1-  ) Uzungöl / TRABZON

Uzungöl / TRABZON Bol oksijenli, sessiz ve sakin bir doğa turizmi istiyorsanız, Uzungöl doğru tercih olacaktır. Yabani hayvanların yaşam alanını işgal eden, turist çekmek için yapılan helikopter turlarını ise protesto etmenizi ve rağbet etmemenizi öneririz.

2- ) Ayder Yaylası / RİZE

Ayder Yaylası / RİZEKaplıcaları sayesinde yurtdışından bile turist çekebilen Ayder yaylasında yerleşim 13. yüzyıla dek uzanmakta. Burası da yavaş yavaş bozulmakta, daha fazla kötüye sarmadan hemen gidip görün. Kavruk ve Polaçkur yaylası, Milli Parkı, Zil Kalesi ve Kaçkar Dağları, görülmesi gereken değerler.

3- ) Çifteköprü / ARTVİN

Çifteköprü / ARTVİN Taa Osmanlı zamanından kalıp hala ayakta duran bir yer.  Köprü altında akan derenin sesiyle, doğasıyla gerçekten gitmeniz gereken bir yer. Pek çok tesis, köprüye yakın emrinize amade.  Tarih ve doğallık, buranın göbek adı.

4- ) Karaca Mağarası / GÜMÜŞHANE

Karaca Mağarası / GÜMÜŞHANE Tam 256 metrelik bir mağara. Mağara içerisindeki damlataş birikim ve şekilleri bakımından zenginlik abidesidir. Kuru bir mağara olmasına rağmen, duvar ve tavanlardan akan sular gölcükleri oluşturmaktadır. Bu büyük gölcükleri ile, fantastik duruşu ile Karaca Mağarası, yolunuz düşerse mutlaka uğranması gereken yerlerden.

5- ) Kristal Teras / KARABÜK

Kristal Teras / KARABÜKYükseklik korkusu olanları biraz tırstıran bir yer Kristal teras. 🙂 Ancak korkuyla yüzleşmek için de çok doğru bir yer. Işıklandırma sistemi sayesinde akşamları da eşsiz bir manzara sunan terası ilgi çekiyor. Cüzi bir ücret ile girebiliyorsunuz. Fotoğraf çekmek için ideal bir yer. Bol bol merdiven çıkmanız gerektiğini unutmayın.

Buna da Göz At

Close
Close