İstanbul’da 10 Tlden Daha Az Bütçeyle Yapılabilecek 7 Aktivite
Gezi

İstanbul’da 10 Liradan Daha Az Bütçeyle Yapılabilecek 7 Aktivite!

Türkiye’nin en pahalı şehri İstanbul. Her açıdan deneyimlenmesi gereken bu şehir için ne kadar uçuk bütçeler ayrılması gerektiği düşünülse de biz size 10 liradan fazla bir bütçe gerektirmeyen şehrin tadını bütçenizi yormadan çıkartmanızı sağlayacak 7 aktivite derledik!

Sanatın halk için olduğu günleri kaçırma!

Sanatın halk için Belirli günlerde ücretsiz olan müzeler ile İstanbul’da cebinizi yormadan sanata doymak mümkün oluyor. Sakıp Sabancı Müzesi, Pera Müzesi veya Orhan Kemal Müzesi gibi her zaman ya da belli zamanlar ücretsiz giriş imkânı sağlayan müzelerle yol harici para harcamak gerekmiyor.

Galata Kulesi’ni fethedin!

Galata Kulesi Galata Kulesi, yerli ve yabancı turistlerin İstanbul’da en çok ziyaret ettikleri yerlerden biri. Bütçenizden ayıracağınız 10 lira ile kendi gezinizi düzenleyebilirsiniz. Ulaşım olarak birçok seçenek sunan konumu sayesinde ziyaret sonrası kendinize Beyoğlu, Karaköy sokaklarında tarihi binaların içinde şehir turu da ısmarlayabilirsiniz. Eski ve modern İstanbul’un en güzel harmanlandığı bu semtler size ve bütçenize çok iyi gelecek!

Şimdi bahar zamanıdır, piknik ömrün baharıdır

piknik Piknik kadar keyif veren ve bütçe zorlamayan keyifli bir aktivite daha sorsanız uyumak deriz. Ancak İstanbul dururken uyumak pek uygun olmaz. Biz size Moda sahili öneriyoruz! Birçok İstanbullunun şehrin içinde keyif yaptığı bir yer olan Moda sahil hafta sonu yapabileceğiniz en güzel keyiflerden!

Canlı müzik keyfi ama sokakta…

sokak canlı müzik keyfiİstanbul’un güzide mekânları yerine, size sokak yeteneklerini öneriyoruz. Hiç küçümsemeyin. Baştan söyleyelim yetenekler sizi bile şaşırtacak. Kadıköy sokaklarında ve Taksim’de duyacağınız sesler dinlediğiniz birçok sesten çok daha değişik gelecek. Tamamen gelişi güzel bir şekilde tanık olabileceğiniz bu sokak şarkıcılara cebinizdeki 10 lirayı fazla görmezsiniz umarız.

Geride bıraktığınız sahaflara dönün de bir bakın isteriz…

sahaflarBirbirinden farklı konseptteki kitabevleriyle pabucu dama atılan sahaflara yapacağınız ziyaretle hem muhabbete hem de kitaba doyacaksınız. Normalde kitap için yetersiz bir bütçe olan 10 lira sahaflardan temin edildiğinde fazla geleceğini göreceksiniz. Beyoğlu, Moda, Kadıköy ve Beyazıt gibi birçok semtte rahatça ulaşabileceğiniz sahaf çarşılarında zaman nasıl geçiyor inanamayacaksınız.

Semt pazarları hala bir yerlerde sizi bekliyor!

Semt pazarlarıMarketlerden ve AVM’lerden bunalanları buraya alıyoruz. Son zamanlarda belediyeler sayesinde daha düzenli bir hal alan semt pazarlarında 10 liraya hayalinizdeki giysiyi alabilirsiniz. Giyime ve beslenmeye ayırdığınız bütçenin fazlalığını semt pazarlarında daha net göreceksiniz. Aslında bir şey almaya da gerek yok. Sadece o cümbüşü izlemek için bile semt pazarlarına gidebilirsiniz. Bizim önerimiz Dolapdere Bit Pazarı ve Fatih Çarşamba Pazarı.

Orada bir barınak vardır uzakta… O barınak bizim barınağımızdır

barınakŞimdi birçok açıdan desteklerinizi bekleyen bir yere davet ediyoruz sizi. Küçük dostlarımıza ve size çok iyi gelecek bir aktivite! Barınak ziyareti. Bir paket mamayla taçlandırabileceğiniz ziyaretiniz için 25’e yakın barınak seçeneği mümkün. Kim bilir belki sahiplendiğiniz bir dostla dönersiniz evinize!

Buna da Göz At

Close
Close