İstanbul Yakınlarında Kamp Yapılabilecek 10 Yer | Özçekim
Gezi

İstanbul Yakınlarında Kamp Yapılabilecek 10 Yer

1- ) İğneada

İğneada 2007 yılında kurulan longoz ormanları milli parkı, oksijenin merkezi bir yer. Limanköy feneri, Mert  gölü mesire yeri de ilgi çekici diğer alanları.

2- ) Ağva Kilimli Koyu

Ağva Kilimli Koyu Kamp yapmak için güzel olan bu yerde yüzebileceğiniz güzel sahiller de var. Ağva Merkez’de yeme içme için cennet gibi alanlardan da faydalanabilirsiniz.

3- ) Burgazada Madam Martha Koyu

Burgazada Madam Martha Koyu İnsan ve bina kargaşası daralttı mı? Alın çadırınızı, yakın ateşinizi, gidin Burgazada’daki Madam Martha koyuna. İstanbul içinde, İstanbul dışı huzur için birebir.

4- ) Kilyos

Kilyos Kilyos İstanbul’un kuzeybatısında kalan küçük bir kasaba. Yerel esnafları, sıcak ortamı ile kafa dinlemek için harika bir yer. Aman, denizi oldukça dalgalı. Dikkatli olmakta fayda var.

5- ) Polonezköy

PolonezköyDoğa yürüyüşü yapmayı sevenlere bilhassa önereceğimiz bir yer. Nazım Hikmet’in atalarının bu köyden çıktığı bilinir. Pek çok dizide de burası kullanılmak için tercih ediliyor.

6- ) Tekirdağ Uçmakdere

Tekirdağ UçmakdereYüksek çınar ağaçlarının altında huzur bulmaya hazır olun! Tekirdağ’da yer alan bu yer, manzarası ile, bağı ile, keklikleri ile meşhur. İstanbul’a uzaklığı yaklaşık 185 km.

7- ) Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar Tabiat ParkıGebze-Kocaeli’de yer alan bu yerde yemyeşillikler arasında dünyanın nimetlerine doyacaksınız. Güzel tırmanışlar, yürüyüşler ve piknikler büyük keyif verecek.

8- ) Kömür Limanı Gelibolu

Kömür Limanı GeliboluLimana inmeden denizi seyretmeye başlayabileceğiniz yerde Saroz Körfezi de yer alıyor. Bu körfez kendi kendini temizleyebilen ender denizlerden. Akvaryum gibi bir deniz. İnsan eli değmemiş bakir koyları da Kömür Limanı’nın bir diğer artısı.

9- ) Acarlar Longozu Sakarya

Acarlar Longozu SakaryaSakarya’nın Karedeniz’e döküldüğü noktadan 6 kilometre batıda yer alır. Hiç suyun üzerinde açan nilüferlere canlı tanık oldunuz mu? İşte öyle bir yer. Aynı zamanda Türkiye’nin tek parça halindeki en büyük subasar ormanıdır.

10- ) Yenice Ormanları

Yenice Ormanları Haydi, şimdi teknojiden kopma zamanı! Başınız, gözünüz her yeriniz dinlensin. Bırakın şehri. Yemyeşil ormanlarda kendinizi kaybedin. Kampınızı yapın, yürüyüşünüzü yapın ve yenilenin.

Buna da Göz At

Close
Close