7 Şehrimizde Kamp Yapılabilecek 7 Süper Yer | Özçekim
Gezi

7 Şehrimizde Kamp Yapılabilecek 7 Süper Yer

Şehrin trafiği, gürültüsü, tozu toprağı özellikle metropol şehirlerden birinde yaşıyorsanız çok bunaltıcı olabiliyor. Öyle olmasa bile okul, iş, güç derken hep aynı yerlerde kısılıp kalmak bazen sıkabiliyor. Biz de sizler için yedi farklı şehirden yedi farklı kamp alanı derledik. Minik hafta sonu kaçamakları için ideal olacak bu dinlence yerleri, çadırını alıp kaçmak isteyen kafadarların fazlasıyla ilgisini çekecektir. Keyifli gezinmeler…

1-) Bozcaada Kamp Alanı (Çanakkale)

Bozcaada Kamp Alanı Türkiye’nin 3. büyük adası olan Bozcaada sessiz sakin, güneşin bolca ısıttığı, denizi ile mest eden, modern ve eğlenceli bir halka sahip ada. Üzüm bağları, bozulmamış doğası, birbirinden güzel minik koyları ile burada kamp yapmak gerçekten çok keyifli bir aktivite olacaktır.

2- ) Uludağ Çobankaya Kamp Alanı (Bursa)

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı Burada yetişen kuş üzümleri kelimenin tam anlamıyla enfestir. Bursa Uludağ’da otellerin yer aldığı bölgeden Bakacak’ a giderken sol tarafta kalan kamp bölgesi yer alıyor. İşte buraya gitmek için gereken malzemeler çadır ve dostlar. Yanındaki devasa bir kayalık da bulunuyor. Buz gibi dereye girin, günübirlik takılın. Pişman olmayacaksınız.

3- ) Yenice Ormanları Kamp (Karabük)

Yenice Ormanları Kamp Trekking yapın, bol bol cennet gibi doğanın fotoğrafını çekin ve mevsim her ne ise tadını, ona göre giyinerek dibine kadar çıkarın. Tabii trekking yapın dedik ama 396km’lik bir rota burada mevcut. Gücünüz yettiğince, bacaklar el verdikçe diyelim. 🙂 Ayrıca Yenice ilçe merkezinde yer alan yaşı bir hayli fazla olan ağaçlardan yapılma kaşıklara da göz atılmalı.

4- ) Artvin Kamp Alanları

Artvin Kamp Alanları Burada camili havzası, Borçka karagöl ve Şavşat karagöl, muhakkak uğranması gereken yerler. Artvin gerçekten çok güzel. Çok hoş plajlara, orman içi dinlenme yerlerine ve milli parklara sahip. Kamp ve karavan turizmi için de ideal.

5- ) Ayder Ihlamurlar altı kamp alanı (Rize)

Ayder Ihlamurlar altı kamp alanıÇadır kampı için çok uygun yerlerden birisi de Rize’de yer alan Ihlamur altı kamp alanı… Yeme içme ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeseniz bile çok hoş kafeteryalar hizmetinize açık. Bakir dokunun tadına varmak ve karadeniz insanının sıcaklığını yoğunca hissetmek için ideal. Şelaleleri ise birbirinden güzel…

6- ) Kilyos (İstanbul)

Kilyosİstanbul’da yaşıyorsanız, sadece hafta sonu izinliyseniz, yollarda da git git uğraşmak istemiyorsanız Kilyos sizin için ideal yer olacaktır. Normalde yazın deniz, güneş, kum üçgeni için tercih edilse de, kamp yapmak için de müthiş bir yer. Gök ve deniz gri gri iken, adeta bir mermer taşı rengindeyken tadı apayrı olur.

7- ) Torkul Gölü, (Düzce)

Torkul GölüBiri yeşillik mi dedi? Bu gölette kayın, köknar, kestane, akçaağaç, gürgen, karaçam… ne ararsanız var. Çok güzel trekking turları gerçekleştirebilmek de cabası. Bu eşsiz manzarada birbirinden güzel fotoğraflar çekin, oltanızı alın, balık tutun ve Düzce’nin ne kadar güzel olduğunu yaşayarak görün.

Buna da Göz At

Close
Close