Ufak Tefek Cinayetler Neden Bu Kadar Çok Seviliyor?
Film - Dizi

Ufak Tefek Cinayetler Neden Bu Kadar Çok Seviliyor?

Salı akşamlarının fenomen dizisi Ufak Tefek Cinayetler, yayınlandığından beri ciddi bir izleyici kitlesi oluşturdu. Aşırı özgün olmayıp yabancı dizi senaryolarına benzetilen dizinin birçok yabancı benzeri olmasına rağmen Türkiye’de neden bu kadar çok seviliyor derseniz? Gelin, çıkarımlara birlikte bakalım:

Çünkü Ufak Tefek Cinayetler; Türkiye’de alışılmış dram, romantik dizilerinden ayrılıyordu. Kiralık aşk, Çilek Kokusu, Kiraz Mevsimi vb. gibi konusu birbirini tekrarlayan dizilerden ayrılıyordu. Ve izleyici bu tarz dizilerden neredeyse yaka silkmişti.

Ufak Tefek Cinayetler

Tek bir olayın neredeyse bir sezon sürdüğü diziler yerine Ufak Tefek Cinayetler’in sürükleyiciliği, zengin kurgusu ile izleyiciyi heyecanlandırdı, kendine çekti.

Ufak Tefek Cinayetler

Oyuncu kadrosu seçimlerinde ince elenip sık dokunduğu kesinlikle belli. Her karakter rolünü öyle sahipleniyor ki bunun bir kurgu, bir senaryo olduğu izleyici tarafından zaman zaman unutuluyor.

Ufak Tefek Cinayetler Oyuncu Kadrosu

Türk izleyicisi, genelde kötü karakteri sevmez hatta dışlar. Ancak Ufak Tefek Cinayetler’de aynı durum söz konusu değil. Başrol sayılabilecek 4 kadını herkes çok seviyor. Bunun sebebi izleyicinin karakterleri samimi bulması ve onlarla empati kurarak biraz da olsa kendilerinden bir parça bulması.

Ufak Tefek Cinayetler

Diğer bir durumsa isimleri. Bu noktada senaristi tebrik etmek gerekiyor çünkü isimler izleyiciye hiç iğreti gelmiyor. İsimlere alışmak için çaba harcamak dahi gerekmiyor. Neredeyse oyuncular, gerçek isimlerini bırakıp karşımıza dizideki isimleriyle çıkıyorlar.

Ufak Tefek Cinayetler

Habersiz Çekim*

Yine de izleyici, entrikaların bu kadar doğal bir şeymiş gibi gösterildiği dizinin yalnızca kurgu olduğunun bilincinde olsa gerek.

Çünkü iyiler her zaman kazanır.

Buna da Göz At

Close
Close