Şener Şen’e Olan Hayranlığımızı Artıracak 10 Bilgi!
Film - Dizi

Türk Sinemasının Büyük Oyuncusu Şener Şen’e Olan Hayranlığımızı Artıracak 10 Bilgi!

İçindekiler Göster

Türk sinemasına birçok karakter ve film katan usta oyuncu Şener Şen, usta oyunculuğu bir yana kendisi aynı zamanda kameralardan uzak, sade hayatıyla biliniyor. Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusu Şener Şen hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik.

Oyuncu Ali Şener’in oğlu olan Şener Şen, Adanalıdır.

  Şener Şen

Babası Ali Şen’in oyuncu olmasıyla beraber oyunculuk sevdasına yakalanan Şener Şen’in ilk mesleği, köy öğretmenliğiydi.

Ali Şen

Sinemadan önce tiyatroyla oyunculuğuna başlayan Şener Şen’in ilk tiyatrosu Shakespeare’in Othello eseridir.

Şener Şen

Kariyerinin dönem noktası olan karakteri bugün bile hala popülerliğini koruyan Hababam Sınıfı serisindeki Badi Ekrem rolüydü.

Badi Ekrem

Türk sinemasının dönüm noktası kabul edilen Eşkıya filmi 3 milyona yakın izleyiciye ulaşmış, 7 milyon tl kazandırmıştır.

Eşkıya

63 filmde yer alan Şener Şen sadece oyuncu değil aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Tam 12 filme sesiyle katılan usta oyuncu aynı zamanda Eşkıya filminin de yapımcısıdır.

Şener Şen

Tam adı Ali Haydar Şen olan usta oyuncu, Türkan Şoray ile oynadıkları dizide tam adını kullanmış, Ali Haydar Usta karakterine can vermiştir.

Ali Haydar Şen

İki kere evlendi, ilk evliliğinden Bengü adında bir kızı oldu. Babası gibi oyunculuğu seçen Şener Şen’in aksine kızı babası gibi oyunculuğu seçmedi.

 Şener Şen

Eli açıklığıyla bilinen Şener Şen, ne olursa olsun arkadaşlarına hesap ödetmiyor.

 Şener Şen

Şener Şen aynı zamanda koleksiyonerdir. Geniş bir şapka koleksiyonu olduğu bilenen Şener Şen, her gittiği şehirden şapka alırmış.

  Şener Şen

İlk ödülünü Altın Portakal’dan alan Şener Şen en son sinema kategorisinde Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nün sahibi oldu.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nün sahibi

Buna da Göz At

Close
Close