İşte Severek İzleyeceğiniz Gizli Saklı Animeler! | Özçekim
Film - Dizi

Sandığı Açtık! İşte Severek İzleyeceğiniz Gizli Saklı Animeler!

Bilmeyenlerin “çizgi film işte ya.” Diyerek geçiştirdiği ama aslında kendi içinde bir kültür oluşturan animeler yıllardır kitlesini korumakta. Konularının birçok dizi ve filme ilham olan hatta birebir çalındığına bile animelerin en bilinenlerinden sıyrıldık. Sizin için pek bilinmeyen ama kendi kitlesini yaratan animeleri derledik.

Fairy Tail!

Fairy Tail Fiore Krallığı’nın Magnolia şehrinde bulunan bir büyücü loncası olan Fairy Tail’ın maceralarını konu alan fantastik anime 2006’dan 2009 yılına kadar Japon mangası olarak yayınlanmıştır. Her karakterinin bambaşka bir öyküsü olan anime hiç heyecanını kaybetmiyor ve bölümler ilerledikçe yepyeni karakterler ekliyor. 175 bölüm süren bu maceraya sakın uzun gözüyle bakmayın. Fairy Tail kesinlikle tek solukta izleyeceğiniz bir anime dizisi. Komedi unsurlarının bolca bulunduğu anime aynı zamanda her bölüm sonrası izleyicisini düşündürüyor.

One piece!

One piece Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Ama bir sorun vardır, Grand Line’a gitmek de orada hayatta kalmak da imkansızdır. Her şey bu noktada başlıyor.

Anime Monkey D. Luffy’nin bu hazineye erişmek için yaptıklarını konu alıyor. Ona büyük yetenekler veren meyveyi yiyen Monkey D. Luffy’nin elastik olabilme yeteneğini kazanmıştır ancak yüzme yeteneğini feda etmiştir ve bir deniz yolcuğuna çıkmaktadır…

Non Non Biyori

Non Non Biyori “Konusu ilkokul öğrencisi Ichijou Hotaru ailesiyle Tokyo’dan küçük bir kasabaya taşınırlar.Yeni okuluna alışmaya çalışan Hotaru’nun sınıfı farklı yaşlarda ilk ve ortaokul öğrencisi 5 kişiden oluşan bir birleştirilmiş sınıftır. Şimdi, Hotaru onlara katılıp günlük taşra maceralarına atılacaktır.”

İzlerken huzurla dolacağınız Non Non Biyori sadece anime dizisi değil. Aynı zamanda Japonya köylerinin nasıl olduğuna şahit olabileceğiniz bir belgesel. Tamam belgesel biraz fazla ciddi bir tanım oldu ama izlerken bir çok şey öğreneceksiniz. Garanti.

Karneval

Karneval Mangadan devam edebileceğiniz bir anime dizisi. Hem de yıllarınızı almayacak 13 bölümlük bir seri. İzlerken en az bir kere “Karuko nerdesin yav” dedirtiyor. Konusunu anlatarak spoiler vermek istemiyoruz ama şöyle diyebiliriz. Bir bileklik, bir kimlik, hırsızlık ve birini arama hikayesi.

Hajime no Ippo !

Hajime no IppoBir boks animesi olan Hajime no Ippo konu olarak sıkıcı gözükse de izlerken gözünüzü kırpmayacağınıza eminiz. 76 bölüm süren anime boyunca Ippo Makunochi ezik ve sürekli dövülen bir çocuk olmaktan çıkıp boksör olma hikayesi anlatılıyor. Konu ne kadar basit dursa da anlatımı ve işlenişiyle izleyenin aklından kolay kolay çıkmayacak bir anime olmayı başarıyor. Makunochi kemere uzanan hikayesine herkes bir kere izleyici olmalı!

Buna da Göz At

Close
Close