Starbucks’ta Ufak Tefek Seçimler | Özçekim
Film - Dizi

Peki, ya Ufak Tefek Cinayetler Ekibi Starbucks’a Gitseydi: Starbucks’ta Ufak Tefek Seçimler

Hayatımızın vazgeçilmez içeceklerinden olan kahve, çoğumuzun kalbinde kocaman bir yer edinmiş durumda. Eminiz ki aranızda bir günü kahvesiz geçince o günü en kötü günlerden ilan edebilecekler vardır. Fakat bu ortak yönümüzün ayrıldığı bir nokta var: O da kahve seçimlerimiz.

Ülkemizde 300’ü aşkın şubesi bulunan Starbucks ise hemen hemen hepimizin uğradığı bir kahve dükkanı. Bizler Starbucks şubelerinde ne içmek istediğimizi az çok biliyoruz; artık imzası haline gelen sabit bir içecek seçimi olan kişi sayısı da oldukça fazla. Peki ama Ufak Tefek Cinayetler karakterleri Starbucks’a gidecek olsaydı ne içerlerdi?

Oya : Flat Latte

Oya : Flat Latte Yaşadığı olumsuzluklara rağmen hayatına devam etmeyi başaran Oya için çok da karmaşık bir seçime gerek yok. Kendi ayakları üstünde duran, güçlü, cesur ve çalışan bir kadın. Bu yüzden hem kolayca hazırlanabilecek, hem sabahları onu uyandırabilecek, ancak yoğun bir şekilde kahveden oluşup acı bir tat vermeyecek basit bir kahveye ihtiyacı var.

Merve : Caramel Macchiato

Merve : Caramel Macchiato Etrafındaki herkesin seçimini acımasızca eleştirip her birinin içeceğine bir kulp bulur ve kendisinin herhangi bir tatlandırıcı kullanmadan, şekersiz, kremasız, filtre kahve içtiğini iddia eder. Fakat aslında olan şey herkesin gözü önünde ve hiç kimsenin sözüne aldırış etmeden Caramel Macchiato sipariş etmesidir.

Pelin : Espresso Shot

Pelin : Espresso Shot Başkalarının etkisi altında kolayca kalıp kendi fikirleriyle değil de diğerlerininkilerle yaşamaya alışmış olan Pelin, dıştan sevimli, zararsız gözükse de içinde karanlıklar barındırmasıyla ilk tercihinin Espresso Shot olacağını düşünüyoruz. Ancak diğerleriyle birlikte gittiği düşünülürse muhtemelen Merve ne sipariş ederse aynısından isteyecektir.

Arzu : Cappuccino

Arzu : Cappuccino Grubun içindeki en aşırı olmayan, ılımlı, fedakar bir eş ve anne olan Arzu aslında güçlü, iyi kalpli gibi duran ama bir yandan da duygularının temizliğini kusur yapma korkusundan, utancından yeterince ortaya çıkaramamış bir karakter. Çok fazla seçenekleri irdeleyecek birisi gibi durmadığı için bir Cappuccino ile gününe devam edeceğini tahmin ediyoruz.

Serhan : Americano

Serhan : Americano İşine bağlı ve güç sahibi olma ihtiyacı duyan Serhan, her sabah yoğun kahve tadını alabileceği bir Americano sipariş edip birkaç yudum alarak onu bırakacak bir karakter. Eş seçiminde bir yanlışlık yaptığını hissetse de kahve seçiminde kararını değiştirmez bizce.

Edip : Chai Tea Latte

Edip : Chai Tea Latte Elinde kitabıyla kahve dükkanına giren Edip, geleneksel damak tadından vazgeçemeyerek kendi sırası geldiğinde baristalara yaklaşarak ince belli bardakta bir çay isteyecektir. Ayrıca büyük ihtimalle kahve alacak olsaydı adı her seferinde yanlış yazılacak olan kişi olurdu.

Taylan : Caramel Frappuccino

Taylan : Caramel FrappuccinoBaskıcı karakterlerin arasında kalmış ve bir yanı hala şımarık bir çocuk olarak kalan Taylan tamamen rastgele girerek en çok tercih edilen içeceklerden birini tercih edecektir. Sıcak havalarda, en çok tercih edilen Caramel Frappuccino siparişi vereceğine inansak da, Ekim ayına gelindiğinde Pumpkin Spice Latte’yi de mutlaka deneyeceği kaçınılmaz bir gerçektir.

Mehmet : Türk Kahvesi

Mehmet : Türk Kahvesi

Zaaflarına yenik düşen bir karakter olduğu göz önüne alındığında keyfine düşkün birisi olduğunu söylemek mümkün. Sadakatsiz bir eş olması nedeniyle, sevilmeyen yönleriyle gözümüze çarpan Mehmet’in kahve dükkanına gittiğinde bir Türk kahvesi söyleyerek bacak bacak üstüne atıp kahvesini yudumladığını hayal etmek pek de zor olmasa gerek.

Buna da Göz At

Close
Close