Mehmed Bir Cihan Fatihi, 20 Mart Salı Günü Başlıyor
Film - Dizi

Mehmed Bir Cihan Fatihi, 20 Mart Salı Günü Başlıyor

Kanal D’nin uzun zamandır beklenen dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin yayın hayatına başlayacağı tarih belli oldu. Yayınlanan fragmanlarıyla dikkatleri üzerine çeken dizi; 20 Mart Salı akşamı 20.00’da izleyicisiyle buluşuyor. Dizinin konusu, oyuncu kadrosu gibi detaylar da oldukça merak ediliyor.

İstanbul fatihi Fatih Sultan Mehmed’in zafere giden yolda yaşadıklarını konu alan dizi, özellikle oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Dizinin başrolünü uzun zamandır ekranlarda gözükmeyen Kenan İmirzalıoğlu üstleniyor.

Mehmed Bir Cihan Fatihi

Kenan İmirzalıoğlu’nun yanı sıra Metin Akpınar, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun gibi usta oyuncuların da yer aldığı kadro; dizinin kalitesini gözler önüne seriyor.

Kenan İmirzalıoğlu

Dizinin yapımcılığını ise “Fetih 1453” filmiyle büyük bir başarı yakalan O3 Medya gerçekleştiriyor.

O3 Medya

Şu ana kadar yayınlanan 4 fragmanıyla da ilgiyi üzerine çekmeyi başaran dizi, reytinglerde yeni bir dönemi başlatacak gibi gözüküyor.

Mehmed Bir Cihan Fatihi

“Ben Mehmed Han. Mehmed’lerin ikincisi. Atam Osman Gazi, babam Murat Han. Doğdum, yaşamaz dediler, yaşadım. Sultan olamaz dediler, oldum. O şehri alamaz dediler…”

 

“Boş bir hayal dediğiniz, islam dünyasının beklediği büyük bir müjdedir paşa! “

“Fatih Sultan Mehmed’in henüz 12 yaşında bir çocukken; “Devletli babam, eğer siz sultansanız ordunun başına geçin. Eğer ben sultan isem; emrediyorum ordunun başına geçin!”

“Yetiştir bizi Allah’ım, yetiştir bizi…”

 

Buna da Göz At

Close
Close