En Az Bilinen Kemal Sunal Filmleri | Özçekim
Film - Dizi

En Az Bilinen Kemal Sunal Filmleri

Türkiye’nin en iyi aktörlerinden biri olan Kemal Sunal’ın birçok filmi hala televizyonlarda dönüyor. Televizyonda dönmesi yetmezmiş gibi, hala hatırı sayılır izlenmeler de alıyor. Hangimiz Hababam Sınıfı’yla karşılaşınca kolayca kanalı çevirebiliyoruz ki? Ya da Süt Kardeş ile. Fakat şimdi, kıyıda köşede kalmış, değeri çok bilinmeyen filmlerine bakma zamanı!

Abuk Sabuk Bir Film

Abuk Sabuk Bir Film
1990 yılında vizyona giren bu film Şerif Gören’in yönetmenliğindedir. Baş rollerde Kemal Sunal’a Bülent Kayabaş ve Gamze Gözalan eşlik etmiştir.

Hayatı boyunca hiç gülmeyen bir adam, Ademoğlu’nun hikayesini izleriz. Asla gülmemesi bir yarışma programının başlamasına neden olur. Ademoğlu’nu güldürene büyük ödül vardır. Devamı? İzleyin, görün.

Polizei

Polizei - Film
1988 yapımı olan bu film, Türk-Alman ortak yapımıdır. Şerif Gören’in yönetmenliğini yaptığı filmde Kemal Sunal’a eşlik eden baş kişi Babett Jutte’dir.

Ali Ekber, Babett’e aşık olan, Almanya’da yaşayan bir çöpçüdür. Ayrıca bir Türk tiyatrosunu da boş vakitlerinde temizler. Hep tiyatroda oynamak istemiştir. Bu isteği gerçekleşir. Polis üniforması giyeceği bir rol için hazırdır. Üniforma üzerindeyken acil bir işi çıkan Ali, bu haliyle ilgi odağı olur ve aklına ilginç fikirler gelir. Değişik bir film.

Tatlı Dillim

Tatlı Dillim
Çok ilginç bir bilgi ile başlayalım. Bu film Tarık Akan’ın 6., Kemal Sunal’ın ise ilk filmidir. 1972 yapımı olan bu filmde hem yönetmen, hem de yapımcı Ertem Eğilmez’dir.

Filmin afişine bakıp da “Ee Kemal Sunal’ın adı geçmiyor ki?” diyenleri görür gibiyiz. Evet, çok ilginç. Basketbolcu rolü için “Ertem Eğilmez” birçok kişi düşünürken tiyatrolarda kısa rollerde yer alan Kemal Sunal’ı görüp beğenmesiyle bu değer hayatımıza yeni katılıyordu! Tarık Akan başrolü Filiz Akın ile paylaşmaktadır. Çok bilgi vermeden, mutlaka izlemenizi önermek istiyoruz.

Japon İşi

Japon İşi
1987 yılında gösterime giren Japon İşi isimli bu filmde Kartal Tibet yönetmenlik yapmaktadır. Ayrıca Kemal Sunal’a Fatma Girik, Sümer Tilmaç, Necdet Yakın gibi kişiler filmde eşlik etmektedir.

Bir gazinoda garsonluk yapan Veysel’in gazino solisti Başak’a aşık olması ve akabinde gelen sonuçlar filmin ana konusudur. Çok klişe değil mi? Hayır değil. Çünkü aşkından umduğunu bulamadıktan sonra ona acıyan bir Japon müşteri devreye girip Başak’a benzeyen bir robot yapar ve hediye eder. İşte şimdi başlıyoruz. 🙂

Keriz

Keriz - Film
Keriz, 1985 yapımı bir filmdir. Kemal Sunal ile Perihan Savaş’ın başrollerini paylaştığı filmde yönetmenlik koltuğunda ise tıpkı “Japon İşi” filminde olduğu gibi Kartal Tibet oturmaktadır.

Aksaray’ın Gücünkaya köyünde çekilen bu filmde bir miras davası söz konusudur. Birbirine aşık olup evlenen Zülfü ile Zülfiye’ye belli tuzaklar kurulur. Yazılı anlatmak çok zor, çok isim kalabalığı olacağı için olayın özünü şöyle verebiliriz. Şehmuz’un arazisinde değerli bir maden çıkıyor ve buna sulananlar oluyor. Hikaye de burada şekilleniyor. Bakalım çift sorun çıkaranlar ile nasıl mücadele edecek?

Buna da Göz At

Close
Close