Dünyada Bitmeyen Çılgınlık, POKEMON! | Özçekim
EğlenceFilm - Dizi

Dünyada Bitmeyen Çılgınlık, POKEMON!

Pokemon, 90’lı yılların çocukları için çok özel bir anlam ifade eder. Usta Pokemon eğitmeni Ash ile birlikte az gülüp, az ağlamadık. Bir çizgi diziden, animeden çok daha fazlasıydı o. Halen devam etmekte olan bu çılgınlık, çok farklı boyutlara da evrildi. Dilersen adım adım bakalım. Başlıyoruz.

Çizgi dizisi


Türkiye’de yayınlandığı dönemde, çığ gibi ilgi almıştı. Ancak bir çocuğun kendini Pikachu sanıp camdan atlaması sonrası yeni bölümler alınmadı ve Chalizard’ı ehlileştirdiği bölümden sonrasını uzun süreler görme imkanımız olmadı. Yine de tekrar tekrar aynı bölümleri, keyifle izledik.

Filmleri

POKEMON Halen filmleri de yayınlanmaya devam ediyor. İlk filmdeki Mew ve Mewtwo’nun muhteşem rekabeti hala hatırlarımızda. Son filminde ise Pikachu ilk kez konuştu! Ash, neden poketopuna girmediğini sorunca, “Her zaman seninle birlikte olmak için.” Diye yanıt vermiştir!

Sokağa İnsanları Doluşturan, Pokemon GO

POKEMON GO Telefonun kamerasıyla oyun oynamak çok değişik bir his! Bu oyun sayesinde hepimiz sokaklara doluşarak Pokemon avlamaya başladık. Parklarda, bir yerlerde insanları toplayan bu oyun, insanları sosyalleştirip, arkadaşlık kurmalarını da sağladı. Yine de arabalara dikkat etmekte yarar var.

Tasoları

Pokemon Tasoları2000 başlarında durmadan cips alıp, yeri gelince cipsini yemeden tasoları topladık. Sokakta, mahalleden arkadaşlarımızla az kapışmadık. Yeri geldi üttük, yeri geldi ütüldük. Değerli Pokemon’ların tasoları çıktığında gözümüz gibi baktık ve onları kullanmaya kıyamadık. Ama iyi eğlendik be!

Pokemon Kartları

Pokemon KartlarıBu kartlar oldukça pahalıydı. Büyük müzik, kitap mağazalarda bulunurdu. Oyun da oldukça karışık ve detaylıydı. Bunu nasıl oynamayı başardığımızı tam olarak kestirmek güç. Ama koleksiyon için de çok değerli olduklarını söyleyebiliriz.

Video Oyunları

Pokemon OyunlarıJapon firması Nintendo aracılığıyla Gameboy’dan Wii platformuna kadar Pokemon’un onlarca video oyunu var. Görselini paylaştığımız 3D belki de en güzeli. Çünkü çizgi dizi ile birebir konseptte ilerliyor.

Buna da Göz At

Close
Close