Çukur Dizisi: Koçovalı Aile Soy Ağacı | Özçekim
Film - Dizi

Çukur Dizisi, Koçovalı Ailesi Soy Ağacı

Herkes onu izliyor, herkes onu konuşuyor. Pazartesi akşamları Show Tv’de yayınlanan Çukur dizisi; adeta son zamanların sohbet konusu, yeni odağı. “Herkes bir gün Çukur’a dönecek.” cümlesiyle her pazartesi herkesin merak konusu olan Çukur’un biricik ailesi Koçovalı ailesinin soyağacını ve karakter özelliklerini sizler için derledik.

Baba: İdris Koçovalı (Ercan Kesal)

İdris Koçovalı

Koçovalı ailesinin reisi ve tüm Çukur mahallesini yöneten, kudretli ve cömert bir adam. Saldırıya uğrayan ailesini ve Çukur’u ayakta tutabilmek için hayatının en büyük mücadelesini verecektir.

Anne: Sultan Koçovalı (Perihan Savaş)

Sultan Koçovalı

İdris’in eşi, Koçovalı ailesinin bel kemiği, sözü kanun olarak kabul edilen bir kadın. Hayatını kocasına ve çocuklarına adayan Sultan, tüm güçlükler karşısında ailesini bir arada tutmak için elinden geleni yapar.

Çocuk: Selim Koçovalı (Öner Erkan)

Selim Koçovalı

İdris’in Üçüncü Oğlu, Yamaç’ın İse En Küçük Ağabeyi. Ailenin Eğlence Sektöründeki İşlerini Yönetmesine Rağmen Babasının Değerlerinin Hiçbirini Benimsemediği İçin Onun Gözünde Bir Hayal Kırıklığından Öteye Geçemez.

Gelin: Ayşe (İrem Altuğ)

Ayşe

Selim’in eşi ve Karaca’nın annesi olan Ayşe, Koçovalı Ailesi’nin hırslı ve kurnaz gelinidir. Sultan’ın kurallarına harfiyen uyuyor gibi gözükse de aslında gözü onun tahtındadır. Evdeki diğer kadınlar ondan hoşlanmaz ama tehlikeli olduğu için de kendisine bulaşmazlar.

Çocuk: Yamaç Koçovalı (Aras Bulut İynemli)

Yamaç Koçovalı

Koçovalı ailesinin gündüzleri kimyager, geceleri müzisyen küçük oğlu. Çukur’dan yıllar önce ayrılsa da ailesini ve Çukur’u korumak için mahalleye geri döner. Bu hareketi hem kendi hayatını hem de sevdiklerinin hayatını alt üst eder.

Gelin: Sena Koçovalı (Dilan Çiçek Deniz)

Sena Koçovalı

Yamaç’ın büyük aşkı; eşi, deli dolu, dik kafalı, yaşam enerjisi yüksek ve güzel bir genç kadın. Yamaç’la ortak bir hayatın hayallerini kurarken, Koçovalı ailesi karşısında bu hayallerini başka bir bahara saklamak zorunda kalır.

Habersiz Çekim

İdris

İdris’in bir de hapiste olduğu bilinen Cumali isimli bir oğlu vardır. Ancak karakter, henüz izleyiciye görünmemiştir.

Peki, sizce Vartolu (Erkan Kolçak Köstendil); bu listeye katılmalı mı?

Buna da Göz At

Close
Close