Bu Filmleri İzleyenler Uçuyor | Özçekim
Film - Dizi

Bu Filmleri İzleyenler Uçuyor

Özçekim dev hizmet vermeye devam ediyor. Yine Hollywood dışı harika filmleri, tam gözlerinize layık bir şekilde sizler için derledik. Bu filmler, İrlanda poyrazı, İspanyol dansı, Rus ruleti ve Yugoslav faulü gibidir, bizden uyarması: Uçuruverir.

Fotokopi Çekmek Yetmiyorsa, Bir Soygun Yolla Kankana

O homem que copiava O homem que copiava, fotokopi çekerek para kazanan siyahi bir gencin hikâyesi. Karşı apartmanda oturan kızı izleyen gencimiz, aynı kızı fotokopi dükkanında görünce kör kütük aşık olur. Fakat ona çok para lazımdır, işte buradan sonra işler karışır, Latin soygunu başlar.

Ufak Bir Aksilik, Bizi Öldürmese Bari

Contratiempo Şimdi de İspanyol sinemasına uzanıyoruz. Contratiempo isimli bu film, izlemeye başladığınız andan beş dakika sonra sizi etkisi altına alacak, final sahnesinde sizi koltuktan zıplatmadan bırakmayacak.

 Le Halım Le Halım Ey, Dondurdun Sol Yanım Ey

The Green Butchers İki kasap kardeşin öyküsünü izleyeceğiz bu filmde. Çalıştıkları usta kasabın yanından ayrılıp kendi mekânlarını açacaklar. Soğuk hava deposunda yanlışlıkla unuttukları tesisatçı donarak ölünce ortalık yangın yerine dönecek. The Green Butchers isimli Danimarka yapımı film, kişisel seyircilik tarihinize adını altın harflerle yazdıracak.

Canlı Bombayım Ama Kumanda Sende

Yedon İlaheyya Filistinliler nasıl film yapar? Bir düşünün, çocuksunuz ve Filistin’de iki kaşınızın ortasına doğrultulmuş silahlarla büyüyorsunuz. Nasıl film çekersiniz? Acı, keder, kasvet? Hayır, bu film tam bir kara mizah ve ana teması olmamasına rağmen oldukça eğlenceli bir film. Filistinlilerin zekâları araştırılmayı hak ediyor. Yedon İlaheyya tam da döneme uygun bir yapıt.

Macar Kebabı Ye, Macar Filmi İzle

Control isimli Macar filmi

Control isimli Macar filmimiz aslında metro istasyonunda geçiyor. İnsanları metro yaklaşırken sarı çizgiden aşağı iten psikopat bir manyak var. Bir de onu yakalamaya çalışan kolluk güçleri. Artık palyaçolar, dev tavşanlar, ayılar filan da hak getire. Control’ü izlemeden geçmeyelim.

 

Buna da Göz At

Close
Close