Animasyon Severlerin Bayılacağı 7 Film! - Animasyon Filmleri
Film - Dizi

Animasyon Severlerin Bayılacağı 7 Film!

Çizgi dünyasını sevenlerin bayılarak izleyeceği, içinde alışılagelmiş tarzın da dışında öğeler barındıran filmleri sizler için derledik. İşte en kısa sürede izleme listenize eklemeniz gereken 7 animasyon filmi.

Mary ve Max

Mary ve Max Mary, sorumsuz ve yoksul bir aileye sahip, sekiz yaşında büyük bir yalnızlığın içindeki kız çocuğudur. Avustralya’da yaşayan Mary, bir gün New York adres rehberine ulaşır ve rastgele bir adres seçer. Seçtiği adrese mektup yazar. Adres yalnız yaşayan, ruhsal problemleri olan asosyal, obez, Max Jerry Horowitz’e aittir. Bu iki yalnız kişinin mektup arkadaşlığı birçok acı, tatlı anıya sahne olacaktır.

İzleyenlerin gözyaşlarına hakim olamayacağı bu film, genç yönetmen Adam Elliot’un ilk uzun metrajlı filmidir.

Ters Yüz

Ters Yüz Küçük Riley için hayat, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla değişir. Duyguları karışan Riley kendi içinde bir çözüme ulaşmak için duyguları elinden geleni yapar. Neşe, Öfke, Nefret, Korku gibi birçok duygunun karakter olarak karşımıza çıkan animasyon izleyenlere bambaşka tat verecek.

Olağanüstü dünya

Olağanüstü dünya Tarih kitapları 1941 yılını her nasıl yazsa da gerçek aslında öyle değildir o yıllarda Fransa da Napolyon başkanlık yapmaktadır. Teknoloji anlatıldığı seviyede değildir. Bilim için çalışan insanları nedeni bilinmeyen bir şekilde ortadan kaybolduğunu şahit olunur. Genç bir kız ve onun konuşan kedisi ile macera henüz yeni başlamaktadır. Avril çok küçükken, annesi ve babası yaptıkları bir serum ile sonsuza kadar yaşamanın yolunu bulmuşlardır. Ancak bu sıvının peşinde olanlar, Avril’i ailesinden ayırmıştır.

Sıra dışı bir çizim stiline sahip olan animasyon Sylvain Chomet elinden çıkmış. İzledikten sonra kendinize “İzlemekte neden bu kadar geç kaldım…” diye soracaksınız, eminiz.

Koralin ve Gizli Dünya

Koralin ve Gizli Dünya Koralin ailesinin taşınması sonrası sıkıntılı zamanlar geçiren yalnız bir kızdır. Ailesinin ona vakit ayıramaması, yalnız kalması ve yeni evini sevmemesi gibi sorunlar yaşarken bir gece evde gizli bir geçidi fark eder. Bu geçidin sonu yine aynı eve çıkar. Geçidin sonunda yine anne ve babası onu bekliyordur. Bu sefer küçük bir farkla, düğmeler!

Bir çocuk kitabından uyarlanan filmi izlerken rüya alemine kapılıyormuş gibi hissedeceksiniz. Çocuk kitabı uyarlaması olduğuna bakmayın, bu animasyon yetişkin izleyicilerin de vazgeçilmezi olacak.

Anomalisa

Anomalisa“İnsanlarla iletişim kurmakta zorluk çeken depresif Michael’ın gözüne eşi ve oğlu da dahil olmak üzere herkes aynı görünüyor. Ta ki bir gün konuşmasını dinlemek için gelen Lisa ile tanışana kadar.”

Sıra dışı bu animasyon, psikoloji üzerinden ilerlediğinden pek çocuklara ve aksiyon sevenlere hitap etmiyor. İçinde dram öğeleri barındıran film, bambaşka bir animasyon anlayışına hitap ediyor.

Yürüyen Şato

Yürüyen ŞatoAnime-animasyon tarzı bu filmin duyanı çoktur çünkü kendisi meşhur yönetmen Hayao Miyazaki’nin başyapıtlarından biri. Suçsuz yere Kötülükler Cadısı’nın hışmına uğrayan genç kız Sophie birden yaşlı bir kadın olur. Bu değişimle şok olan Sophie, bunu düzeltmek için birini ararken yolu Howl’a çıkar. Ancak Howl’un da başında bir sürü sorun vardır.

Paprika

PaprikaPsikoterapistler, hastaların düşlerine ve bilinçaltına ulaşabildiği bir makine icat etmişlerdir ancak bu makine bir gün çalınır. Bölgede yaşayan herkes kendisini bir kaosun içerisinde bulur. Bütün rüyaların ve hayallerin ifşa edildiği bu kargaşa ortamının son bulması genç terapist Paprika’nın elindedir.

Japon animasyonu olan Paprika gösterildiği, 2006 yılında Venedik Film Festivali’nde gösterildi. Bu kadar derin bir konunun ustaca işlendiği film, İnception severleri ayrı bir mutlu edecek.

Buna da Göz At

Close
Close