Ah Nerede O Diziler: Bir Zamanların En Sevilen Dizileri
Film - Dizi

Ah Nerede O Diziler, Bir Zamanların En Sevilen Dizileri

Bir zamanların reytinglerine damga vuran kurgusu hafif ama bir o kadar da samimi, sıcak içeriğiyle hepimizin kalplerinde taht kuran dizileri anımsar mısınız? Yıllar sonra baktığımızda bazı sahneleri bize mantıksız hatta komik gelse de pijamalarımızla küçük ekran tüplü televizyonlarımızın karşısına kurulup az mı izledik bu dizileri? Hangi dizilerden bahsettiğimizi merak ediyorsanız buyurun beraber hatırlayalım. Yalnız dikkat: Ağır özlem ve mazi içerir.

Çılgın Bediş

Çılgın Bediş Az mı içerlendik Okta’yla Bediş’in bir ayrılıp bir birleşen hallerine…

Bücür Cadı

Bücür Cadı Bücür Cadı’dan ilham alıp ağzımızı bir o yana bir bu yana eğip sihir yapmak istemişliğimiz de yok değildir hani…

Sihirli Annem

Sihirli AnnemÇilek’in yaramazlıklarını, Betüş’ün iyi kalpliliğini, Dudu’nun Betüş’le Sadık’ı ayırma planlarını dün gibi hatırlamıyor muyuz?

Ayşecik

Ayşecik “Tin tin tini mini hanım, seni seviyor canım…” diye bir ses belirince ekranda, aklımıza tatlı ve bir o kadar da zeki Ayşecik gelmez miydi?

Ruhsar

Ruhsar Her yağmur yağdığında Ruhsar’ın Mazhar’dan ayrılacağını düşünüp üzülmez miydik?

Sıdıka

Sıdıka Pencere kenarındaki Sıdıka’nın yediği her terlik bizim de canımızı yakmamış mıydı?

Yarım Elma

Yarım ElmaBirbirinden tamamen farklı ikizlerin komik hallerine ne gülmüştük ama…

Dadı

DadıDadı dadı; o şimdi bir dadı… Dadının evlilik hayalleri, çocukların karmaşaları derken o renkli tablonun başında saatler geçirmedik mi?

Gülbeyaz

GülbeyazÜç kuşaktır birbirine düşman Karadenizli iki ailenin çocukları birbirine âşık olursa ne olur…

Ekmek Teknesi

Ekmek Teknesi Mahalle fırınlarını daha çok sevmemizi sağlamamış mıydı?

En Son Babalar Duyar

En Son Babalar Duyar Her bölümde babanın bir şeyleri öğrenip fenalık geçirdiği dizide, babalarımızdan sakladıklarımızı anımsayıp alttan alttan gülmemiş miydik?

Vay Anam Vay

Vay Anam Vay Köyden şehre, oğlunun yanına gelen kayınvalidenin aile içindeki yeri, torunlarıyla olan diyalogları konuşma tarzı bize köyümüzü hatırlatıp içimizi ısıtmamış mıydı?

Sizin favori diziniz hangisiydi?

Buna da Göz At

Close
Close