Yakın Çekim

İnsanların Övündükleri Ama Aslında Hiç Övünülesi Olmayan Özellikler

İnsanlar bazen o kadar olmadık özellikleriyle övünüyor ki, hayret ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Sizin için insanların neden ısrarlarla övündüğünü anlamadığımız özellikleri derledik!

Kitap okumamaları üstüne üstlük eksikliğini hissetmiyorum demeleri

Okumamak ayıp değil ama böbürlenecek bir şey kesinlikle değil. Kişinin kendi kişisel gelişimi için en kısa sürede telafi etmesi gereken bu durumdan kişi neden gurur duyar bilemedik.

Çayı şekersiz, kahveyi sütsüz içmeleriyle gurur duymak!

Anladık çok sert birisin sen. Yani herhalde bunu vurgulamak için sürekli söylüyorsun çay, şeker tercihini sürekli. Umarız etrafınızda biri size bunun aslında övünülecek bir şey olmadığını, sadece damak tadına göre yapılan basit bir seçim olduğunu söyler.

Hız yapmakla övünmek!

Herhalde yaptığı kural ihlalinden gurur duymak gibi bir şey sadece bizim insanımızda görülür. Sadece kendi hayatlarını da değil, o yolda olan herkesin hayatlarını tehdit ediyorlar. Bunun gurur duyulacak bir şey olmadığının da farkında olmadıklarını sanmıyoruz. Bu hız tutkunu bir de trafik polisine atlatsana yav hızcı seni.

Sosyal medya’da özellikle YEDİKLERİ İÇTİKLERİ!

Eskiden ayıptı aslında yediğini anlatmak. Yediğin yemeği bulamayan insanların olduğu, bu yüzden yediklerin dile getirilmemesi gerektiğini düşünenler şükür ki az değil. Yediğini, içtiğini övünerek paylaşanlar, savunma olarak,” o yemeği bulamayanın elinde akıllı telefon ne arar” diyorlar ama öğrenci olanları ya da her zaman aynı gelir durumunda olamayan, ay sonunda olan çalışanları unutuyorlar herhalde. Sonuç olarak yediklerinin reklamının yapılması hoş değil, övünülecek bir şey hiç değildir.

Düz vites araba kullanmaları…

Özellikle trafik sorunu olan bir şehirde düz vites tercih etmek, övünülecek bir şey değil, aksine kötü bir tercihtir. Neden övünülür anlayamadık, bir mantığa da oturtamadık. Galiba düz vites araba kullanarak “arabadan daha iyi anladıkları” hissine kapılıyorlar. Ne diyebiliriz ki…

Açık sözlülük diye belirttikleri ama aslında baya baya patavatsızlıkları

Patavatsız: Sözlerinin nereye varacağını düşünmeden saygısızca konuşan, davranışlarına dikkat etmeyen kimse.

Açık sözlü: Her şeyi olduğu gibi söyleyen, sözünü esirgemeyen kimse.

Görüldüğü gibi aslında çok farklı iki durum patavatsızlık ve açık sözlülük. Kişinin ne yaptığının farkına varmadan açık sözlülük diye övündüğü şey aslında patavatsızlık olabilir. Kişinin kendini sorgulaması gerekiyor. Bu sorgulama sonrası açık sözlüyseniz zaten bunun olması gereken olduğunu fark edeceksinizdir. Açık sözlüyüm ben ya, diyerek insanların kalbini kırmak hoş bir şey değildir.

Kürk giymek!

Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Hiçbir giyim, tarz hayvanların o kadar acı içinde kalmalarına değmez. Kürk giymek övünülecek bir şey değildir. Aksine gerçek kürk alabilecek maddi gelire sahipken almamak ve kürke karşı olmak övünülecek bir şeydir!

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close