Yakın Çekim

112, 155 Değil! – Çoğu Kişinin Hiç Bilmediği Acil Durum Numaraları

112 (Acil Servis) , 155 (Polis İmdat), 156 (Jandarma), 110 (Yangın İmdat) gibi acil ihbar numaralarını biliyor, küçük-büyük herkese öğretmeye gayret ediyoruz. Ancak bunlar buzdağının yalnızca görünen kısmı.  Zor durumlar için organize edilen ve bilmediğimiz birçok acil ihbar kodu mevcut. Bu kodları sizinle paylaşıyor ve mutlaka kolay ulaşabilir bir yerde bulundurmanızı öneriyoruz.

Alo 187- Doğalgaz Acil

Doğalgaz sızıntısı, arızaları vb. durumlarda aranması gereken numara.

Alo 186- Elektrik

Elektrik sızıntısı, arızaları, bor. Sorgulama, kesinti-açma vb. durumlarda aranması gereken numara.

Alo 144- Ulusal Zehir Danışma Merkezi

Kimyasaldan ilaçlara, ilaçlardan gıdalara, gıdalardan böcek ısırıklarına… Zehirlenmeler karşısında aramamız gereken numara.

Alo 183- Sosyal Destek Hattı

Aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları ve gazilere yönelik hizmetler hakkında bilgi almak ve İhmal, istismar- şiddet vakaları veya töre-namus cinayetlerinin önlenmesi için ihbarda bulunulması geren numara.

Alo 175- Tüketici Hattı

Tüketicilerin karşılaştıkları sorunlar hususunda destek alabilecekleri numara.

Alo 181- Çevre Hattı

Çevre sorunları, hava, su ve toprak kirliliği, radyoaktif kirlilik, çevresel etki değerlendirme, tabiat varlıklarıyla ilgili merak edilenler ve ihbarlarla ilgili aranması gereken numara.

Alo 158 – Sahil Güvenlik

Denizlerde tehlikede olan kişiler için yardım talebi, denizlerdeki kirlilik, kaçakçılık vb. durumlar için aranması gereken numara.

Alo 191- Uyuşturucuyla Mücadele

Uyuşturucu bağımlılarının arayarak anında destek ve yönlendirme alabilecekleri numara.

Daha Fazla Göster
Close