Yakın Çekim

Çizilen Gözlük Camlarınıza 5 Maddede Çözüm Bulun

Sürekli gözlük kullananlar bilir ki; gözlükler bir noktadan sonra bizim bir parçamız! Bizimle her yere gelen, bize dünyayı gösteren bir ekimiz… E, gün boyu bizimle olan gözlüklerimiz de bizle koştururken hırpalanıyor, yere düşüyor, oraya buraya çarpıyor ve çiziliyor.

E sürekli gözlük de değiştiremeyeceğimize göre hayata çizik gözlerle bakmamak için belki de aşağıdaki maddelerle çiziklere çözüm aramak gerekiyor:

 

1-) Beyaz Sirke!

Beyaz sirkenin ev temizliği için harika bir yöntem olduğunu biliyorsunuz. Gözlük temizliğinde de becerileri olduğunu söylemek bize düşer o halde. Gözlüğünüzdeki çiziklerle mücadele etmek için gözlük camlarınızı beyaz sirke ve mikrofiber bez yardımıyla silmeyi deneyin. Hatta bu işlemi düzenli olarak tekrarlayarak gözlüğünüzdeki çiziklerin yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

 

2-) Karbonat-Su

Yok artık demeyin! Karbonat ile su karışımından yapacağımız bu macun ile gözlük camı çiziklerinden büyük ölçüde kurtulabilirsiniz. Tarifi ise şöyle; bir çorba kaşığı karbonat ile bir çay kaşığı suyu karıştırın. Karbonat yoğunlukta olduğundan macun kıvamını alacak. Macun kıvamına gelen karışımınızı narin hareketlerle gözlük camına uygulayın. Her yerine eşit dağıldığına emin olun, daha sonra durulayın.

 

3-) Bebek Şampuanı!

İçerisinde kimyasal taşıyan şampuan ve diğer temizlik ürünleri gözlük camlarınıza, merceğe zarar verebilir. Ancak bebek şampuanlarının içerisinde hiçbir kimyasal bulunmadığından camlarınız herhangi bir zarar görmeden temizlenir.

 

4-) Diş Macunu!

Evet, evet! Diş macunu da gözlük camı çizikleri temizlemek için etkileyici bir yöntem. Bir parça diş macununu gözlük camlarınız üzerinden bir pamuk yardımıyla güzelce ovun. Güzelce durulamayı da ihmal etmeyin.

 

5-) Sabun-Su

Bu en klasik, en çok bilinen yöntemdir. Bilmelisiniz ki her camda yukarıdaki her madde aynı etkiyi göstermez. Ancak sabun ile suyun etkisi barizdir. Gözlük camlarınızı yalnızca çizik gidermek için değil; düzenli olarak da sabun ve su yardımıyla temizleyerek onları ilk günkü haline getirebilirsiniz. Bu noktada kurulamanın çok önemli olduğunu ihmal etmeyin. Kurulama için her defasında olduğu gibi mikrofiber bez kullanmalısınız.

 

 

Habersiz Cekim

Mikrofiber Bez

Yukarıdaki tüm işlemlerden sonra gözlüğünüzü kurularken, silerken, temizlerken daima mikrofiber bez kullanmayı ihmal etmeyin. Önemsizmiş gibi dursa da mikrofiber bez, gözlüğünüzün merceği ve camı için çok önemlidir. Gözlüğünüzü kıyafetinize ya da peçete gibi başka bir nesneye silme alışkanlığından da bir an önce vazgeçin.

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close