WhatsApp Durulmuyor: Binlerce Dolar Para Ödülü Dağıtacak
Sosyal Medya

WhatsApp Durulmuyor: Binlerce Dolar Para Ödülü Dağıtacak

İçindekiler Göster

 

Sosyal medya, gün geçtikçe büyüyen ve önüne geçilemeyen bir platform halini almaya başladı. Hayatımıza birçok katkısı olan mecralar, zaman zaman da büyük tehlikelere sebebiyet verebiliyor. Bu tehlikelerden bir tanesi de her d aim yayılan yanlış ve yalan haberler. Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp da bu durumun önüne geçmek için bir ödül uygulaması başlattı.

Geçtiğimiz gün sizle WhatsApp’ın son güncellemesiyle WhatApp gruplarına getirilen yeni özelliklerden bahsetmiştik.

WhatApp gruplarına getirilen yeni özellikler

WhatsApp Toplantıları mı Geliyor: WhatsApp’tan Yeni Bir Atak

WhatsApp şimdi de binlerce dolara varan ödül programıyla devrede. Ödül deyince aklınıza bir yarışma vb. etkinlikler gelebilir. Ancak öyle değil.

WhatApp ödül programı

Neredeyse tüm dünyanın kullandığı WhatsApp, bu ödül uygulamasını sosyal medyada sıkça yaşanan “Yanlış Bilgilendirme” vb. konuları araştırmak isteyenleri teşvik etmek amaçlı başlatıyor. Programın adı ise “WhatsApp Araştırma Ödülleri” olarak belirlendi.

WhatsApp Araştırma Ödülleri

 Ödül programının amacı ise sosyal bilimler ve yanlış bilgiler ile mücadele etmek, bu durumların önüne geçerek bilgi kirliliğini engellemek.

yanlış bilgiler ile mücadele etmek

Şirket, bu araştırmaya dâhil olacak her proje için binlerce dolar ödül dağıtacak. Bir projenin alacağı en büyük meblağ ise 50 bin dolar olarak belirlendi.

50 bin dolar ödül

Bu araştırmaya dâhil olmak isteyen projelerse WhatsApp araştırma ekibi tarafından incelenecek, WhastApp ekibi haricindeki uzmanlardan da yardım alınacak.

 

Araştırma Ödülleri’ne yalnızca bilgi teknolojileri alanında çalışanlar değil de bu alanda çalışmak isteyen herkes katılabilecek. Böylece birçok görüş ve fikir bir araya gelebilecek.

Araştırma Ödülleri

Yarışmaya katılmak içinse 12 Ağustos’a kadar WhatsApp’a başvuruda bulun/ulması gerekiyor.

Yarışmaya katılmak

WhatsApp’ın bu atağı bilişim teknoloji alanında birçok katkıda bulunacak gibi gözüküyor.

Close