Kültür - Sanat

Sokaklar Edebiyat Kokacak: İstanbul Edebiyat Festivali Başlıyor!

Türkiye’nin dünyada festivaller arasında yerini almış en önemli tek edebiyat festivali İTEF – İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali bu yıl 4-12 Mayıs arasında İstanbul sokaklarını edebiyat kokutmak üzere geliyor.

“Edebiyatı Takip Ediyoruz” teması ile 10. yılını kutlayan festivalde bu yıl 22 ülkeden 74 yazar, 21 edebiyat profesyoneli, 9 performans sanatçısı ile toplam 104 katılımcı bulunacak.

Birçok söyleşi, etkinlik, atölye, konser ve edebiyat partilerine ev sahipliği yapacak festivalde İstanbul’un her iki yakasında birçok mekânda gerçekleşecek.

Birçok dilin edebiyatını İstanbul’a taşıyarak katılımcılarına keyifli ve tarihi anlar yaşatacak olan İstanbul Edebiyat Festivali halka tamamen açık.

 

Ayrıca TEF – İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, 3-8 Mayıs tarihlerinde Spoken Word işbirliği kapsamında edebiyat dolu bir gece düzenliyor. Etkinlikte ‘’Büyüklere Masallar’’ teması altında sözlü performanslar sahnede ağırlanacak. Bu sene “Edebiyatı Takip Ediyoruz” teması altında gerçekleştirilecek festivalde, Spoken Word işbirliği aracılığıyla katılmak isteyen herkese sahne alma şansı sunuluyor.

Detaylı bilgiyi, etinlikleri, mekân ve saatleri www.itef.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

İTEF tüm edebiyatseverleri İstanbul sokaklarını edebiyat kokutmak üzere bekliyor!

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close