Kültür - Sanat

54. Kütüphane Haftasında 54 Gezici Kütüphane

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında 54 Gezici Kütüphane ile Anadolu yollarına çıkıyor.

Yeni Nesil Kütüphane

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler” temasıyla gerçekleştirilecek 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri, bugün Milli Kütüphane’de düzenlenecek açılış töreniyle başlayacak. Bu kapsamda, 54. Kütüphaneler Haftası’nda 44 gezici kütüphane aracına eklenen 10 yeni araç Anadolu yollarına çıkacak.

Gezici Kütüphane’nin Durakları

“İnsan kütüphaneye gidemiyorsa, kütüphane insanın ayağına gelir” ilkesiyle hizmete sunulan yeni araçlar, 28 Mart’ta hareket edecek. Gezici Kütüphane’nin duraklarındaysa şu iller var: Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Bingöl, Çanakkale, Kastamonu, Kırıkkale, Mersin, Yalova

Çok Okuyana Ödül


Gezici kütüphane yalnızca şehir şehir dolaşmakla kalmayacak. Aynı zamanda okuma etkinlikleri de gerçekleştirecek. Etkinlikler çerçevesinde hafta boyunca paneller, belgesel gösterimleri, konferanslar ve yarışmalar gerçekleştirilecek, sıra dışı okurlar ile yıl boyunca en çok kitap okuyan okuyucular ödüllendirilecek.

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close