İlginç Bilgiler

Zeki Kişilerin Birbirinden İlginç Özellikleri

“Zekiliğin kurallarını kim belirliyor?” diye sorarsanız cevap veremeyiz belki ama araştırmalar neticesinde zeki insanların nasıl özellikler taşıdığını anlatabilir. Peki, bunların ne kadarı sana uyuyor? Yeterince zeki misin? Maddelerin kaçı seninle örtüşüyor? Yorumlarda belirtirseniz, biz de öğrenmiş oluruz. 🙂 O halde başlayalım…

Doğal görünürler

Kasmazlar. Konularda çözüm odaklı olurlar. Kaostan beslenmezler. Bu yüzden doğal görünüp, doğal olup, basit gözüken hamlelerle çözüme giderler.

Naziktirler

Zeki insanların egoları düşüktür. Büyüdükçe küçülmeyi iyi bilirler ve karşısındakine değer verirler.

Hem gerçek dünyayla, hem de hayal dünyasıyla bağları kuvvetlidir

İnsan ilişkileri, aktiflikleri, dışa dönüklükleri gayet iyidir. Ancak bir anda hayal dünyasına dalıp tüm bağlardan kopabilirler. Bu dünyaları da çok geniş ve güçlüdür.

Fiziksel enerjileri yüksektir

Neredeyse makine gibi, yorulmak nedir bilmezler. Gün boyu çalışmak, koşturmak, çok hareketli olmak, onları akşam planlarından alıkoyamaz.

Duygular yoğundur

Genellikle çok çalışır, çok sever, çok çabalar, çok dalarlar. Her şeyi dibine kadar yaşarlar. Bu yüzden sevinçleri de üzüntüleri de özel şeyleredir ve çok yüksek seviyededir.

İnatçıdırlar

Bir şey onun için ‘a’ ise ‘a’dır. Her türlü fikre, her şeye açık olsalar da, yüzde yüz inandıkları şeye laf edilirse sonuna kadar savunurlar. Tuttuğunu koparırlar.

Farklı alanlarda başarılı olurlar

İşi ne olursa olsun, zaten yeterince başarılıdırlar. Ancak bu onları kesmez. Bir futbolcu, zekiyse, futbolda çok yetenekliyse emin olun baskette de boş değildir. Doğuştan gelen bir avantaj vardır.

Hem disiplinli, hem eğlenceli olurlar

Odaklanıp çok özel çalışabildikleri gibi, kalktıklarında da hem kendilerini, hem çevrelerini çok eğlendirebilirler. Verimli oldukları için hiçbir eksiklik de yaşanmaz.

Dışa dönük oldukları kadar içine de kapanık olurlar

Herkesle çekinmeden, ön yargısız sohbet edebilirler ancak yeri gelince çıt çıkarmadan, kendi kendine günlerce bile yaşayabilirler.

Lider ruhludurlar

Yine doğuştan gelen liderlik özellikleri vardır. Bir grupta, sadece bir arkadaş grubunda bile art niyetsiz bir şekilde her şeyin karar veren noktası olurlar.

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close