İlginç Bilgiler

Çılgın Yargıçtan 7 Caydırıcı Ceza

İsmi, Michael Cicconetti. Mesleği yargıçlık. Amerika’nın Ohio bölgesinde çalışıyor. Öyle güzel bir adalet anlayışı var ki, suçluların empati kurmasını ve caymasını sağlıyor. Bu yüzden de herhangi bir yargıcı değil, Michael Cicconetti’yi konuşuyoruz. Öncelikle bu adamın kendi ağzından kendi felsefesini okuyalım.

“İnsanların iyi davranışlarının hakkını verdiğinizde, onların özgüvenlerine katkıda bulunursunuz. Benim adalet felsefem ebeveyn felsefesinden çok da farklı değil. Beş evladım var. Onlara silleyi vurabilirsiniz ama elinize ne geçer Çoğu insan, ufak engeller ve alışkanlıklar dışında iyi olmak ister. Biz bu alışkanlıkları ve engelleri ortadan kaldırmalıyız. İşimiz bu.”

Oldukça güzel değil mi O halde haydi verdiği absürd cezalara hep birlikte bakalım.

1.Bağış Kutusu Soygunu

Bir kilisede yer alan bağış kutusunu çalan kadına verdiği ceza şöyle. Kilisenin kapısına otur ve gelen istisnasız herkese suçunu anlat!

2.Dadıya Ayar

Baktığı çocuğa şiddet uygulayan dadı, bakıcı gibi konuları maalesef ki çokça duyduk. Burada da yine aynısı olmuş. Aldığı ceza; çocuğa şiddet temalı ve istismar temalı makalaleri okuyarak mahkemede sunum yapmak!

3.Yavru Köpek

Bu kez suçlu, masum yavru bir köpeği balkondan aşağıya atıyor. Vicdansız sanığın cezası ise çöpe atılmak oldu. Tam bir gününü dolu çöp kutusunda geçirttirdi!

4.Michelle Murray Olayı

İşte tam bir adalet! Kışın ortasında tam 35 tane yavru kediyi karanlık bir ormana bırakmaktan çekinmeyen Michelle Murray, yaşattığının aynısını yaşadı ve ormanda tek başına gece geçirme cezasına çarptırıldı.

5.Taksi Cezası

İşte yine mükemmel bir ceza! Bir vatandaş taksi ile 50 km gidiyor ancak parayı ödemeden kaçıp gidiyor. Cezayı tahmin edin… Evet! Taksiye ödemediğin 50 km’yi yürü.

6.Patlatılan Tekerlek

Okulla beraber düzenlenen bir pikniğe gideleceği sırada tekerlekleri şişleyerek patlatan iki gence öğrencilerden değil piknik düzenleme görevi verdi. Yol masrafları, araç ayarlama ve piknikteki tüketilecekler, her şey dahil sorumluluk onlarda oldu.

7.Bir Dehşetten Doğan Güzellik

Başı kötü, sonu güzel olan bir köpek vakamız var. Biri maalesef ki köpek vuruyor. Eğlencesine! Cezası ise neyse ki tatmin edici. Bölgedeki hayvan barınağına her gün 20 kiloluk mama bağışı yapılması.

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close