Haber

Zaferin İlk Yıl Dönümünde Mescid-i Aksa Yine Ağlıyor: İsrail Harem-i Şerif’in Kapılarını Kapattı

Yer Mescid-i Aksa… Zaman, cuma namazının hemen sonrası… Cemaat, cuma namazlarını kılmış olmanın huşusuyla Harem-i Şerif’ten ayrılırken… Kulakları sağır eden bir SES… Gözleri yakan, yaşartan bir DUMAN… Hem de Harem-i Şerif’in kapılarının açılışının tan 1. Yıl dönümünde…

Yalnızca yumurtalarını pişirmek için tüm dünyayı ateşe verebilecek İsrailliler, Mescid-i Aksa’nın batı kısmındaki El Meğaribe (Fas) kapısında, cuma namazı çıkışında cemaate gaz ve ses bombalarıyla saldırdı.

Saldırı üzerine Filistinliler El Meğaribe kapısı önünde toplanıp “Canımız, kanımız sana feda ey Aksa” şeklinde sloganlar attı.

 

İsrail polisleri saldırıyla da kalmayıp Harem-i Şerif’in bütün kapılarını kapattı. Polislerin gaz ve ses bombası saldırısına Filistinliler havai fişekle karşılık verdi.

Mescidin içine dahi bomba atan İsrail polisinin saldırıları sürerken, şu anki bilgilere göre iki Filistinli yaralandı. Birçok Filistinli ise gözaltına alınıyor.

Geçtiğimiz sene de yine tüm kapılar kapatılarak Filistinlilerin ibadet hakkı engellenmişti. Bunun üzerine Filistinliler günlerce direnmiş ve 27 Temmuz 2017’de kapılar açılmış, bu olay tarihe “Mescid-i Aksa zaferi” olarak geçmişti.  Saldırının Aksa zaferinin tam 1. Yılında yapılmasının tesadüf olmadığı ise âşikar.

 

Dualarımız Filistinlilerle…

Gözlerim yollarda bekler dururum

Nerde kardeşlerim diyordu bir ses

İlk Kıblesi benim ulu Nebi’nin

Unuttu mu bunu acaba herkes

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close