HaberYakın Çekim

Yetiştirdiği Elmaları Bahçenin Kenarındaki Göz Hakkı Sepeti İle İkram Ediyor

Bingöl’de yaşayan 62 yaşındaki Ömer Çakır, yetiştirdiği elmaları bahçesinin kenarına astığı ”göz hakkı sepeti” ile yoldan geçenlerle paylaşıyor.

Meyvelerin yenecek durumda olduğu sezon boyunca yoldan geçenlere bahçedeki elmalardan ikram eden Çakır, elmaları bu ikram sepetine yine kendisi dolduruyor.

Göz hakkı sepeti uygulamasıyla ilgili konuşan Çakır, yıllar önce kendisinin de bir bahçe önünden geçerken ağaçta gördüğü meyveleri yemek istediğini ancak sahibi olmadığı için bundan çekindiğini hatırladığını belirtiyor.

”Yaşadığım müddettçe ikrama devam edeceğim”

Yarım elma gönül alma, tam elma gönül fethetmek demektir’’ diyen Çakır, yaşadığı müddetçe bahçesinden elma ikramına devam edeceğini ve bunu aynı zamanda vefat eden eşi ve çocuklarının sadakası için de yaptığını söyledi.

Bu uygulamanın en çok çocukları sevindirdiğini belirten Çakır, sepete elma kalmadığı zaman kendisini uyardıklarını ve bunun insanları birbirine yaklaştırdığını belirtti. Sepetten elma alanlar bu durumdan memnun kalırken, birçok insan Çakır’a teşekkür ediyor. Umarız böyle durumların sayısı artar ve insanların birbirine yaklaşması, paylaşma duygusunun artması çok daha ön plana çıkar.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close